29 Април 2026сряда18:09 ч.

В МВР вече работи телефонна линия за изборните нарушения

/ брой: 52

автор:Дума

visibility 263

В МВР вече работи денонощна телефонна линия за приемане на сигнали за нарушения, свързани с изборния процес, съобщиха от ведомството. От вчера до 19 април 2026 г. гражданите могат да подават сигнали на телефон 02/ 90 112 98 и да пишат на електронен адрес izbori@mvr.bg.
През същия период в Областната дирекция на МВР в София ще функционира денонощна телефонна линия 02/982-50-93 и мейл odmvr-sofia@mvr.bg за приемане на сигнали.
Осигурената допълнителна възможност е част от предприетите от МВР мерки за ефективно противодействие на престъпленията против политическите права на гражданите, обезпечаването на сигурността и обществения ред при провеждането на предстоящите парламентарни избори.
Междувременно стана ясно, че ръководството на МВР е разговаряло с шефове на социалната платформа ТикТок заради опасения, свързани с изборите. Срещата е била ръководена от зам.-министър Иван Анчев, в нея е участвал и старши комисар Владимир Димитров, директор на дирекция „Киберпрестъпност“ при ГДБОП - контактна точка за сигнали при установени нарушения в онлайн пространството. На срещата е обсъдено осигуряването на свободна и чиста информационна среда при провеждането на изборите и противодействие на опитите за манипулиране на общественото мнение чрез дезинформация, фалшиви новини, генерирано с изкуствен интелект неистинско съдържание, незаконна онлайн пропаганда и други подобни негативни практики.

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 571

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 608

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 629

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 621

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 642

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 668

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 609

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 603

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 706

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ