21 Февруари 2026събота13:31 ч.

В Италия очакват първите стъпки към свалянето на карантината

автор:Дума

visibility 588

Италианците обсъждаха в неделя първите си предпазливи стъпки за край на карантината заради коронавируса, която принуди приблизително половината от работещото население да търси държавна подкрепа, предава AFP, цитирана от Агенция "Фокус".

В страната се ширят слухове и спекулации за това кога най-накрая хората ще бъдат оставени да излязат на улиците за първи път от началото на март.

Мрачното време не помага на усилията на правителството да задържи хората вътре заради болестта, която официално е отнела живота на 23 227 в Италия - на второ място след САЩ.

Броят на ежедневните глоби за незаконна дейност на открито нараства и полицията поставя барикади по пътища, водещи до плажовете в западните покрайнини на Рим.

Нарастващото чувство, че седмиците на задържане приключват, принуди неназован източник в кабинета на премиера Джузепе Конте да каже на медиите, че "нищо няма да се промени".

Но някои служители смятат, че удължаването на най-строгите мерки за блокиране след срока им от 3 май може просто да не работи.

Дневната смъртност е спаднала до половината от тази в разгара на кризата и хората, чувстващи се по-малко уплашени, но по-объркани, може просто да започнат да излизат.

"Трябва да дадем на гражданите по-голяма свобода на движение", заяви заместник-министърът на здравеопазването Пиерпаоло Силери в събота.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1911

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 2090

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 2110

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 2274

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1763

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 2691

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 2555

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 2407

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 2586

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1897

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ