29 Април 2026сряда15:14 ч.

Турция върви към пълна енергийна независимост

/ брой: 28

автор:Дума

visibility 16925

Турският президент Реджеп Ердоган заяви, че основната цел на страната е да постигне "пълна енергийна независимост", предаде Анадолската агенция.
"Ние сме решени и смело прилагаме инициативи, които ще гарантират на Турция енергийна сигурност", посочи държавният глава по време на среща в турския черноморски окръг Зонгулдак.
Ердоган съобщи, че дневният добив от петролния кладенец в планината Габар, разположена в югоизточния окръг Шърнак, към днешна дата е надхвърлил 35 000 барела. "Поставили сме си за цел дневният добив в Габар да достигне 100 000 барела в края на 2024 г.", добави той.
От 2020 г. страната увеличи усилията си в проучванията за нефт и газ и тези усилия дадоха като резултат откриване на нови залежи в югоизточния район Габар. Рекордните нива на добив на нефт, за които допринесоха новите залежи, я приближиха до целта за постигане на енергийна независимост.

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 60

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 62

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 66

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 55

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 62

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 55

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ