Цветанов видя руска атака в скандала с апартаментите
Руска хибридна атака заподозря Цветан Цветанов в скандала с апартаментите на властта и фирма "Артекс". Вече бившият лидер на ПГ на ГЕРБ дълго и напоително говори в предаването "Панорама" - обясни как никога не е злоупотребявал с власт, никога не е притискал фирми и бизнес кръгове. Подозирал, че го атакуват заради политическите му позиции по различни теми, по които влизал в противоречие с руската страна.
Цветанов сам припомни случая със Сергей Скрипал и настояването си България да изгони руски дипломати, както редица европейски държави. Похвали се и с твърдата си позиция за конкурса за нови изстребители и подкрепата за сделката за американските F-16.
Той нямал угризения за апартамента, закупен от фирма "Артекс". Защото, по думите му, в сделката няма нищо незаконно. Интригата била заради предстоящите евроизбори.
Не се чувствам наказан, защото няма кой да ме накаже, че направих това, което съм дълбоко убеден, че трябва да сторя, обяви още Цветанов. И разви философска теза: "Това беше разумното решение, което можеше да взема, защото с разумни решения се градят мостове. С емоционалните решения можеш да направиш само езера."