25 Април 2024четвъртък22:09 ч.

Кошмарно завръщане на Любо Пенев във Варна

ЦСКА-Сф "се удави" в Черно море

visibility 604

Неостаряващият капитан на Черно море Георги Илиев демонстрира техника при успеха с 2:0 над ЦСКА-Сф

По кошмарен начин Любо Пенев отбеляза третия си дебют начело на ЦСКА-Сф. "Червените" паднаха с 0:2 като гости на Черно море в дербито на 21-ия кръг в Първа лига. Вместо да се възползват от подхлъзването на шампиона и лидер Лудогорец срещу Верея (0:0), те вече изостават на 7 т. от него.
"Моряците" откриха чрез Аристоте Ндонгала (7), а Радослав Василев (62) удвои. При втория гол депутатът от ГЕРБ Стефан Аростолов, който свири мача, не отчете засада на конгоанеца Ндонгала, който обаче влияеше на играта.
Домакините останаха с 10 души 10 минути преди края  след втори жълт и респективно червен картон на Васил Панайотов, но след изгонването му по нищо не пролича, че гостите са с човек повече.
За цял мач ЦСКА-Сф създаде само едно чисто голово положение, което бе пропиляно от Али Соу. Играта на "червените" бе, меко казано, отчайваща и се запомниха само 2-3 индивидуални пробива на Едвин Джеси.
На другия полюс бе представянето на 17-годишния "моряк" Мартин Минчев, който на няколко пъти "развинти" футболистите в червено.
Наставникът на гостите Любослав Пенев остави голаджията Мауридес извън групата, защото бе запълнил лимита от трима играчи извън ЕС в състава.
"Най-радващо е, че футболистите се раздадоха и играха тактически перфектно почти през целия мач. Противникът има добри единици и ни създаде проблеми. Нормално беше, че се уморихме. На полувремето целта ни беше да коригираме владеенето на топката. През второто полувреме с 2-3 паса създадохме възможности, вкарахме гол от статично положение. Тактически стояхме добре, бяхме подготвени за този мач. Трудно е да разучиш ЦСКА, а и бяха с нов треньор. Бяхме подготвени, дори ако играеха с трима защитници. Ако си научиш домашното, трудно могат да те надиграят. Уважаваме всички, не можем да кажем за никой в нашето първенство, че е непретенциозен отбор. Беше важно да вземем трите точки, за да запазим дистанцията с другите отбори. Всеки един от футболистите може да се наложи да влезе в някой от следващите мачове, казах го на момчетата. Ще трябва да се раздадем докрай", коментира треньорът на Черно море Илиан Илиев.
“Инкасирахме загуба. Като цяло в някои моменти не бях доволен, а в други се справихме добре. Идва нов мач и затова трябва да си извадим поуки. Много неща трябва да подобрим. Един отбор е нужно да атакува и да се защитава. В някои мачове ще има промени. Днес започнаха едни играчи, утре може да играят други. Пак казвам - доволен съм, тренираме добре. Няма да се отказваме. Не мога да кажа колко време трябва, за да променя ЦСКА. Ние ще работим срещу времето. Всичко трябва да се оправи между мачовете. Момчетата разбират, но едно е да говорим, друго е да минем през много часове практика. Първенството започна, аз работя само една седмица. Предстои ни да минем през много часове подготовка. Оставят ни директни двубои, както и срещу другите съпрерници. За нас всички срещи са важни. Всички тимове играят съсредоточено срещу нас. Двама не попаднаха в групата за днешния двубой, не само Мауридес. Извън групата не бе само той, а и Смоленски. Мауридес има проблем с документите. В следващия мач може да има ротации”, заяви Любо Пенев след загубата във Варна.