07 Август 2020петък18:12 ч.

ЦСКА-Сф представи отбора със загуба от Монтана

/ брой: 145

visibility 295

ЦСКА-Сф отстъпи на  Монтана с 2:3 в последната си контрола преди старта на новото футболно първенство, в мач на стадион "Българска армия". Преди началото на двубоя бе и официалното представяне на отбора за сезон 2020/2021 г.

Домакините започнаха много силно и още в 9-ата минута Али  Соу нацели гредата. Четири минути по-късно централният нападател се реваншира за пропуска си и откри резултата, след като засече отлично центриране на Енрике Рафаел отдясно. В 35-ата минута, при една от редките си атаки Монтана успя да изравни чрез Борислав Балджийски, като при гола останаха сериозни съмнения за засада. Минута преди края на първата част новият капитан на „червените“ Валентин Антов отново им даде аванс, след като се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите и със силен и точен шут направи резултата 2:1 и така сложи точка на първото полувреме.

През втората част бяха извършени множество смени и в двата състава. ЦСКА-Сф бе по-добрият отбор на терена и търсеше непрестанно още попадения, но късметът бе на страната на гостите, които успяха да се разпишат на два пъти, първо чрез Минков в 74-ата и Айтов в последната 90-а минута на срещата.

Точно след седмица започва новото футболно първенство, като в първия кръг ЦСКА-Сф ще гостува на ЦСКА 1948. Мачът ще се играе на Националния стадион "Васил Левски" пред празни трибуни и е с начален час 20.00 часа.