29 Април 2026сряда15:00 ч.

Цените на храните тръгнаха нагоре

автор:Дума

visibility 311

Цените на едро на храните се увеличи тази седмица с 2,67 на сто, до 1.420 пункта, съобщава Държавната комисия по стоковите борси и тържищата.

Цената на оранжерийните домати се повиши и достигна  до 2,15 лева за килограм, а на краставиците скочи със 7,0 на сто, до 2,14 лева. Картофите поскъпват със 2,9 на сто и се продават по 0,71 лева за килограм.

Морковите поевтиняват  и се търгуват по 0,72 лева за килограм. Зелето поскъпва с 1,8 на сто и се продава по 0,58 лв./кг. Зелените чушки се търгуват по 1,26 лв./кг. Червените чушки се продават средно по 1,60 лева.

Ябълките поскъпват с 5,5 на сто, до 1,16 лв./кг. Лимоните се продават по 2,29 лева. Гроздето поевтинява, до 1,40 лева за килограм.

Пилешкото замразено месо поскъпва и се търгува по 4,01 лева за килограм на едро в края на седмицата. Захарта се търгува по 1,27 лв./кг. Брашното, тип "500" е за  0,97 лева/кг. Цената на ориза се повишава, до 1,95 лева за килограм. Яйцата се продават средно по 0,20 лева за брой.

Олиото поскъпва с 3,1 на сто и се продава по 2,01 лева за литър. Пакетче краве масло от 125 грама се предлага за 2,21 лева.

 

 

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 60

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 62

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 66

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 55

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 62

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 55

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ