29 Април 2026сряда15:14 ч.

Цените на горивата вървят отново нагоре

/ брой: 231

автор:Мая Йовановска

visibility 1681

Цените на бензина и дизела продължиха да вървят нагоре на колонките за гориво по бензиностанциите в страната през последния месец. Поскъпването започна от октомври. На места цените на някои горива доближават 3 лв. за литър. Например дизелът премиум, който се предлагаше вчера най-скъпо в Благоевград - 3,04 лв. за литър. Това показват данните oт специализирания caйт fuelo.net. За последния месец горивата са поскъпнали между 5 и 9 ст. на литър. Разликата в цените в сравнение с преди година е огромна - на масовия бензин е скочила с над 35%, а на обикновения дизел - с над 40%, 

През последния месец бензинът А-95 е поскъпнал средно с 5 ст. на литър, което е над 2% ръст. Той се продаваше вчера средно за 2,45 лв. за литър, а най-високата му цена е 2,57 лв. Движението нагоре започва от началото на октомври, когато средната цена е била 2,28 лв. за литър. За последната година повишението на обикновения бензин е със 64 ст. на литър или над 35%.

Бензинът А-100 също се е повишил с 5 ст. на литър през ноември (около 2%). Продава се средно за 2,82 лв. за литър. Цените му с в диапазона от 2,42 до 2,96 лв. От началото на октомври досега поскъпването му е със 17 ст. или близо 6,5%. За последната година повишението на този вид гориво също е със 65 ст. на литър, което е около 30 на сто спрямо цената в края на ноември 2020 г.

Поскъпването на обикновения дизел за последния месец е с 9 ст. на литър, което е близо 4% повече. Той се продава за 2,51 лв. като достига 2,63 лв. за литър. Цената му в началото на октомври е била средно 24 ст. по-ниска или с над 10% надолу. За година повишението е със 72 ст. на литър или с над 40%.

Дизелът примиум отбелязва през последния месец поскъпване с 9 ст. на литър, което е над 3,2%. Най-високата му цена надхвърля 3 лв., а средната 2,85 лв. за литър. В първите дни на октомври неговата средна за страната цена е била 2,61% за литър като от тогава е поскъпнал с 24 ст. на литър, което е над 9%. За последната година повишението на цената му е със 73 стотинки или близо 35%.

 

 

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 60

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 62

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 66

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 55

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 62

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 55

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ