27 Февруари 2026петък09:41 ч.

Цацаров разпореди проверки на офшорни сметки на властта

автор:Дума

visibility 2312

Главният прокурор Сотир Цацаров е разпоредил проверка на банкови сметки в офшорни компании на лица, заемащи висши публични длъжности. Обвинител номер едно е изискал от ръководството на ДАНС цялата налична информация, включително от финансовото разузнаване, относно банкови сметки в офшорни компании, притежавани недвижими имоти в чужбина и други инвестиции от лица, заемащи висши публични длъжности и недекларирани по съответния ред, съобщиха от прокуратурата.
Такава информация се изисква и за имущества, притежавани от лицата, както лично, така и чрез свързани или подставени лица.
Действията на Цацаров идват само дни, след като президентът Румен Радев призова за проверки именно на офшорни сметки и имотните сделки на хората по върховете.

Нов регламент за търговията с птиче месо влиза в сила на 9 март

автор:Дума

visibility 1425

/ брой: 39

България с амбиция да стане трасе за американски газ към Украйна

автор:Дума

visibility 1468

/ брой: 39

Пристигна първият от 6 кораба с аржентински слънчоглед

автор:Дума

visibility 1469

/ брой: 39

С над 70 на сто намаляха руските туристи в България

автор:Дума

visibility 1403

/ брой: 39

Крои се диверсия срещу "Турски поток"

автор:Дума

visibility 1500

/ брой: 39

Германия се отказва от „зелено“ отопление

автор:Дума

visibility 1367

/ брой: 39

Марица залива Източна Гърция

автор:Дума

visibility 1448

/ брой: 39

Накратко

автор:Дума

visibility 1444

/ брой: 39

Ще видите вие!

автор:Александър Симов

visibility 1480

/ брой: 39

Изкривени представи

автор:Таня Глухчева

visibility 1471

/ брой: 39

Капиталовият парадокс на България

автор:Гарабед Минасян

visibility 1463

/ брой: 39

Концесиониране по терлици

автор:Ваня Григорова

visibility 1483

/ брой: 39

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ