29 Март 2024петък00:47 ч.

Царско препъна Левски на "Герена"

visibility 91

Царско село спря Левски за евротурнирите. В мач от първенството двата тима завършиха 1:1 на стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“. Гостите поведоха в 63-ата минута чрез Кордейро, а „сините“ изравниха 10 по-късно чрез Боби Цонев от дузпа. Така “сините, които бяха в серия от три поредни победи,” останаха на 4 т. от лидера в групата Черно море.
До края на сезона Левски посреща Ботев Пд, а варненци гостуват на “царете”. В неделя Черно море посреща именно “сините” в последния кръг. Според регламента седмият отива на плейоф с третия или с четвъртия в крайното класиране, но се оказва, че при победа в хотелския комплекс, Черно море предсрочно ще заслужи седмото място.

Във втората минута Мартин Петков центрира в наказателното поле, а намесата на Джони Пласид не бе убедителна, но последва нарушение срещу стража на гостите. В 13-ата минута стражът на гостите спаси изстрел с левия крак на Драган Михайлович. В 24-ата минута Стефан Христов получи от Димитър Костадинов, отправи удар и уцели напречната греда. В 35-ата минута Патрик-Габриел Галчев центрира към Билал Бари, но мароканецът стреля над вратата на Джони Пласид. В ответната атака Димитър Костадинов отправи удар от границата на наказателното поле, но Микулич улови. В 41-ата минута Андриан Краев стреля от границата на наказателното поле, но в напречната греда.

В 50-ата минута след центриране от корнер Живко Атанасов стреля с глава, но Пласид улови. В 52-ата Начо Монсалве сбърка, което позволи на Стефан Христов да играе с топката, нападателят на гостите опита пас в наказателното поле, който обаче бе блокиран от Живко Атанасов. “Червените” имаха претенции за дузпа, след като топката се удари в ръката на Атанасов, но Ивелин Занев не отсъди наказателен удар. В ответната атака и “сините” поискаха дузпа за нарушение на Попадийн срещу Здравко Димитров, но съдията отново не посочи бялата точка. В 58-ата минута Христо Попадийн не беше изгонен за грубо нарушение срещу Здравко Димитров. Минута след това близнаците Цоневи се появиха на терена на местата на Андриан Краев и Здравко Димитров. В 63-ата минута гостите поведоха в резултата с гол на Андерсон Кордейро, който стреля по диагонала от дъгата на наказателното поле. В 68-ата минута Борислав Цонев даде пас на Драган Михайлович, но Джони Пласид се отличи с добро спасяване с крак. В 72-ата минута Джони Пласид препъна Мартин Петков и Ивелин Занев посочи бялата точка. Зад топката застана Борислав Цонев, който прати Джони Пласид в обратния ъгъл и изравни резултата. Две минути след попадението Пласид спаси удар на Мартин Петков. В 75-ата минута Дилан Мертенс стреля от границата на наказателното поле, а Микулич успя да избие. В 78-ата хърватският страж на Левски направи поредно хубаво спасяване след изстрел на Стефан Христов отблизо.
До края на мача двата тима се хвърлиха в здрава битка, но до нови попадения не се стигна.