24 Юли 2025четвъртък17:31 ч.

Техническа неизправност причина за катастрофата с Ми-17

автор:Дума

visibility 100

Tехническа неизправност е най-вероятната причина за катастрофата с хеликоптер Ми-17 край Летище Пловдив вчера вечерта, която взе две жертви. Това предположи пред медиите министърът на отбраната Красимир Каракачанов./Снимка БиТиВи/
Тази сутрин и говорителят на главния прокурор Румяна Арнаудова потвърди, че това е основната версия, по която работят разследващите. Няма данни за човешка грешка, вероятно се касае за технически проблем, който е възникнал на учебно занятие, посочи тя пред БиТиВи.
Машината е паднала буквално за 3 секунди, което е довело до трагичната развръзка.
Припомняме, че в понеделник, около 20.30 часа, хеликоптерът катастрофира на 500 метра от терминала на гражданското летище и избухна в пламъци. Загинали са двама военнослужещи - командирът на екипажа и помощник-пилотът.
Третият член на екипажа – бордният инженер е ранен, но е в стабилно състояние. Той е излязъл сам от машината и е успял да се отдалечи. По последна информация той е с травма на крака и счупени ребра. През нощта бе прехвърлен във Военномедицинска академия в София.

Военният министър Красимир Каракачанов посочи пред журналисти, че загиналите са опитни пилоти с по 500-600 летателни часа. Разбилият се Ми-17 е в състава на нашите ВВС от октомври 1989 г., като е бил ремонтиран през 2016 г. в „Терем-Летец” в София. Към момента на катастрофата е имал още 200 часа летателен ресурс.
Вчера цял ден различни екипажи са тренирали с машината, като трагичният инцидент е станал при отработване на спасяване от въздуха.
Тази сутрин се прави втори оглед на мястото на инцидента. Заради инцидента всички полети по авиобазите у нас са спрени до второ нареждане.

 

250 000 работници не стигат в икономиката

автор:Дума

visibility 414

/ брой: 135

Оттеглиха решението за държавните магазини

автор:Дума

visibility 414

/ брой: 135

Такситата с двойно обозначени цени от 31 октомври

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 135

Бизнесът иска повече търговски служби в Китай и Германия

автор:Дума

visibility 377

/ брой: 135

Балканите горят от жега и нехайство

автор:Дума

visibility 388

/ брой: 135

Захарова цитира Библията срещу отменен концерт

автор:Дума

visibility 405

/ брой: 135

Кишинев иска в ЕС заедно с Киев

автор:Дума

visibility 391

/ брой: 135

Недостиг

автор:Аида Паникян

visibility 350

/ брой: 135

За пожарите и доброволците

visibility 363

/ брой: 135

Вредният Зеленски

автор:Юри Михалков

visibility 389

/ брой: 135

Вътре сме! Или за детайлите в сянка

автор:Гарабед Минасян

visibility 401

/ брой: 135

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ