29 Април 2026сряда17:28 ч.

Търсят шефове на болници

/ брой: 147

автор:Дума

visibility 4769

Министерството на здравеопазването обяви конкурси за членове на ръководствата в няколко големи болници.
В столичната УМБАЛ „Св. Анна“ (Окръжна болница) се търсят директор и представител на държавата заради изтекъл мандат на сегашните ръководители. Подобни конкурси са обявени и в УМБАЛ - Пловдив за директор, държавен представител и независим член на Съвета на директорите. В МБАЛ „Проф. д-р Параскев Стоянов“ в Ловеч се търси представител на държавата за тригодишен мандат, а в СБР - Бургаски минерални бани, е обявен конкурс за директор, който ще ръководи болницата за рехабилитация до септември 2027 г.
В Националната кардиологична болница предстои смяна на държавните представители в ръководството до юли 2027 г. Същото важи и за „БУЛ БИО - НЦЗПБ“, където новите представители ще изпълняват функциите си до декември 2027 г. Временни назначения са направени на места, за да се осигури непрекъснатост в управлението, докато се проведат конкурсите. Предстои и избор на независими членове в някои лечебни заведения съгласно Закона за публичните предприятия, уточняват от МЗ.

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 589

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 550

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 580

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 600

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 590

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 601

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 626

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 572

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 571

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 669

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ