20 Февруари 2026петък21:10 ч.

Търновската болница рекордьор по неосигурени пациенти

/ брой: 247

автор:Дума

visibility 909

Областната болница "Д-р Стефан Черкезов" във Велико Търново се оказва сред рекордьорите в страната по обслужване на здравно неосигурени пациенти. Това съобщи изпълнителният й директор д-р Даниел Илиев, отчитайки първите 6 месеца от управлението си. Болницата обслужва 10-те общини в региона и е достатъчно обезпечена с апаратура, но и там кадровата криза се задълбочава.
Очаква се през февруари догодина в болницата да бъде възстановена хеликоптерната й площадка, която функционираше ефективно до преди 30-32 години, след което стана паркинг.
Общо 25 500 пациенти са преминали през Спешното отделение за единадесетте месеца на годината. Над 16 хил. са преминали през 18-те отделения на болницата, седмици преди края на годината.  
Немалка част от пациентите са здравнонеосигурени и това създава проблеми на здравното заведение, което поема разходите по тяхното лечение, коментира д-р Илиев, но не посочи каква е сумата, която болницата е поела за своя сметка.
Д-р Илиев коментира и новината за отваряне на още една частна болница във Велико Търново и посочи, че това допълнително би усложнило проблема с липсата на лекари и сестри в държавната и петте общински стационара в старата столица.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 977

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 931

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1009

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1002

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1081

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 994

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 968

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 983

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ