16 Септември 2025вторник19:13 ч.

Талоните на лотарията стават нелегален хазарт

/ брой: 31

автор:Дума

visibility 2129

Продаването на лотарийни талони след влизането в сила на промените в Закона за хазарта, което се очаква до дни, ще се води нелегален хазарт, съобщиха от пресцентъра на Държавната комисия по хазарта (ДКХ). Оттам допълниха, че е в правомощията на комисията да прави проверки и да налага санкции за това. В търговската мрежа из страната продължават да се продават лотарийни билети, но на много места търговците обясняват, че вече не изплащат печалби. Ако не са получили печалбите си, потребителите могат да подават жалби до ДКХ, а комисията трябва да образува проверки по тях, съветват адвокати. До момента няма официална информация от "Националната лотария" как ще протече процесът по приключване на лотарийните игри, които вече стават държавен монопол. На сайта на лотарията - 7777.bg, се промотират други онлайн хазартни игри, за които дружествата не губят лиценза си - онлайн казино, лото, спортни залагания и покер.

Спортният министър Красен Кралев също не е коментирал как държавата смята да реализира монопола си в лотарията. В момента само "Българският спортен тотализатор" има лиценз за подобни игри. Не е ясно дали дружеството ще печата и разпространява билети в мащаби, подобни на частните оператори, нито дали ще заложи на огромна реклама. Пречки за това няма да има. Депутатите отказаха да ограничат агресивната реклама на хазарт по телевизиите и интернет. Въпреки това не е ясно дали държавното тото ще вдигне рекламния си бюджет, който миналата година е бил около 5 милиона лева, както и на какъв принцип ще разпределя рекламите по медиите.

Българинът прави неразумни инвестиции преди еврото

автор:Дума

visibility 672

/ брой: 172

БДЖ с намаления за ученици и студенти

автор:Дума

visibility 600

/ брой: 172

Годишната инфлация се задържа на 5,3 на сто

автор:Дума

visibility 549

/ брой: 172

Банкнотите в обращение у нас намаляват с 9%

автор:Дума

visibility 553

/ брой: 172

Отново бум на нелегални мигранти

автор:Дума

visibility 595

/ брой: 172

Работещи и пенсионери в Гърция с повече пари

автор:Дума

visibility 632

/ брой: 172

Тръмп шокиран от "меките" санкции

автор:Дума

visibility 588

/ брой: 172

Накратко

автор:Дума

visibility 574

/ брой: 172

Военни комикси

автор:Александър Симов

visibility 606

/ брой: 172

Парите на инвалидите

visibility 619

/ брой: 172

Къде е реалното производство?

автор:Гарабед Минасян

visibility 642

/ брой: 172

Ще събарят ли старите панелки за нови жилища?

visibility 645

/ брой: 172

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ