20 Февруари 2026петък05:13 ч.

Талоните на лотарията стават нелегален хазарт

/ брой: 31

автор:Дума

visibility 2181

Продаването на лотарийни талони след влизането в сила на промените в Закона за хазарта, което се очаква до дни, ще се води нелегален хазарт, съобщиха от пресцентъра на Държавната комисия по хазарта (ДКХ). Оттам допълниха, че е в правомощията на комисията да прави проверки и да налага санкции за това. В търговската мрежа из страната продължават да се продават лотарийни билети, но на много места търговците обясняват, че вече не изплащат печалби. Ако не са получили печалбите си, потребителите могат да подават жалби до ДКХ, а комисията трябва да образува проверки по тях, съветват адвокати. До момента няма официална информация от "Националната лотария" как ще протече процесът по приключване на лотарийните игри, които вече стават държавен монопол. На сайта на лотарията - 7777.bg, се промотират други онлайн хазартни игри, за които дружествата не губят лиценза си - онлайн казино, лото, спортни залагания и покер.

Спортният министър Красен Кралев също не е коментирал как държавата смята да реализира монопола си в лотарията. В момента само "Българският спортен тотализатор" има лиценз за подобни игри. Не е ясно дали дружеството ще печата и разпространява билети в мащаби, подобни на частните оператори, нито дали ще заложи на огромна реклама. Пречки за това няма да има. Депутатите отказаха да ограничат агресивната реклама на хазарт по телевизиите и интернет. Въпреки това не е ясно дали държавното тото ще вдигне рекламния си бюджет, който миналата година е бил около 5 милиона лева, както и на какъв принцип ще разпределя рекламите по медиите.

Парламентът изслушва енергийни шефове за авариите в АЕЦ "Козлодуй"

автор:Дума

visibility 865

/ брой: 34

Експерт: Само 20% от българите си позволяват истинско сирене

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 34

Кристин Лагард напуска предсрочно ЕЦБ

автор:Дума

visibility 908

/ брой: 34

Румен Спецов: Няма риск страната да остане без горива

автор:Дума

visibility 983

/ брой: 34

Ватиканът отхвърли поканата на Тръмп

автор:Дума

visibility 943

/ брой: 34

Мерц изключи Германия да има ядрени оръжия

автор:Дума

visibility 800

/ брой: 34

Лондон арестува 1000 педофили месечно

автор:Дума

visibility 872

/ брой: 34

Морален компас за държавност

visibility 1061

/ брой: 34

Прощавай, Дяконе!

visibility 1184

/ брой: 34

Мълчанието на рамкирания светец

visibility 891

/ брой: 34

Барелеф на Димчо Михалевски на Маказа! Той го заслужава

visibility 791

/ брой: 34

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ