14 Март 2026събота04:59 ч.

Тълкувателят

/ брой: 29

автор:Георги Георгиев

visibility 3368

България няма главен прокурор. Всъщност имаме нов зам.-министър на вътрешните работи, който по съвместителство ръководи и държавното обвинение. Този извод може да се направи, след като прокуратурата в лицето на нейния ръководител Борис Велчев за пореден път замаза нарушенията на вътрешния министър Цветан Цветанов. С формални обяснения - изнесените в парламента СРС-та по случая с лекарите от Горна Оряховица били разсекретени преди това. И с неформални, дори нефелни обяснения - Цветанов е невинен след "разумно тълкуване на закона" от страна на обвинението.
Г-н Борис Велчев заема поста си, за да следи за законността, а не да тълкува закона. Поне да обясни каква е тази правна фигура "разумно тълкуване на закона", защото се подразбира, че има и неразумно такова, което е допустимо, макар и укоримо. И също така да разтълкува г-н Велчев в кои случаи и за кои хора се прилага "разумно тълкувание", и за кои хора и случаи просто се прилага законът.
И още. Казусът с Цветанов около прословутото му изказване в парламента за лекарите не е за това какви на "вкус и цвят" са СРС-тата. Министърът обяви за убийци хора, за които не бяха събрани достатъчно и убедителни доказателства, че са такива. А на вас, г-н Велчев, това не ви прави впечатление. Естествено. Нали тълкувате, а не прилагате закона.

Закон за хранителната верига би осветлил спекулата

автор:Дума

visibility 741

/ брой: 47

До края на юни ще санират 585 блока, финансирани по ПВУ

автор:Дума

visibility 712

/ брой: 47

Газът през април ще поскъпне с 5%

автор:Дума

visibility 665

/ брой: 47

Големите в ЕС зоват за общ капиталов надзор

автор:Дума

visibility 695

/ брой: 47

Иран удари с тежки и хиперзвукови ракети

автор:Дума

visibility 754

/ брой: 47

Испания ще бори речта на омразата

автор:Дума

visibility 721

/ брой: 47

Накратко

автор:Дума

visibility 699

/ брой: 47

Кълчища

автор:Таня Джаджева

visibility 690

/ брой: 47

За нашенския абсурд

visibility 699

/ брой: 47

Стратегическа глупост

visibility 675

/ брой: 47

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ