16 Април 2024вторник13:16 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Столичното парно не може да плати борчовете си в срок

/ брой: 200

автор:Дума

visibility 278

"Топлофикация София" дължи над 130 млн. лв. на "Булгаргаз" и не може да ги погаси в срока до 25 октомври, като очаква решение на проблема от държавата, заяви пред БТВ директорът на дружеството Александър Александров. Той коментира, че "Топлофикация София" е в дългова спирала от доста време. Александров обясни, че дълговете се трупат заради растящата цена на емисиите и регулираните цени за парното. По думите му дружеството изпълнява социална функция и определянето на цената на топлинната енергия от КЕВР е в полза на потребителите. 

Получава се така, че цената за топлинна енергия за мегаватчас по пазарни цени заради поскъпването на газа и емисиите е приблизително два пъти по-висока от цената, на която дружеството продава услугата. Така за октомври дружеството очаква загуба от 30 млн. лв., а за ноември - от 80 млн. лв. От началото на сегашния регулаторен период дружеството има 108 млн. недовзет приход. Натрупаният дълг от 700 млн. лв. е за последните 15 г., уточни Александров. От няколко месеца всяка седмица превеждат между 8 и 10 млн. на "Булгаргаз", каза директорът. Той гарантира, че столичани няма да останат без парно и топла вода въпреки дълговете.

Според Александров в най-добрия случай от 2022 г. парното ще поскъпне с около 20%. Той препоръча потребителите да разсрочват фактурите си на равни месечни вноски. Водят се разговори с държавата за директни компенсации за разликата между цената на газа и определената цена от КЕВР, което по думите му ще е помощ за потребителите. Увеличението на цената на газа и емисиите обаче надхвърля тези 20% и според него не бива да бъде прехвърляно върху потребителите.

 

 

Билетът за влак поскъпва с 20% от 7 май

автор:Дума

visibility 187

/ брой: 72

Тецовете в Източномаришкия басейн минават на газ

автор:Дума

visibility 189

/ брой: 72

Инфлацията леко се забавя, но храните поскъпват

автор:Дума

visibility 180

/ брой: 72

Заплаха за поливния сезон в Пловдивско

автор:Дума

visibility 188

/ брой: 72

Разногласия в Тел Авив за отговора срещу Иран

автор:Дума

visibility 189

/ брой: 72

В Гърция забраниха паленето на огън

автор:Дума

visibility 162

/ брой: 72

Кипър спира да дава убежище на сирийци

автор:Дума

visibility 180

/ брой: 72

Накратко

автор:Дума

visibility 158

/ брой: 72

Широко затворени очи

автор:Мая Йовановска

visibility 174

/ брой: 72

"Наивният" Иран

автор:Юри Михалков

visibility 159

/ брой: 72

Ще изпратим ли на изборите отново бандити във властта?

visibility 174

/ брой: 72

За нов икономически модел в ЕС, базиран на знанието

автор:Дума

visibility 181

/ брой: 72

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ