01 Май 2026петък12:18 ч.

Стиглиц подкрепя Плана на ПЕС за младежта

Партията на европейските социалисти организира Ден на действие – 111 събития в 83 града в 30 държави в подкрепа на инициативата

автор:Дума

visibility 4043

Днес е Ден за действие в подкрепа на Европейския младежки план в цяла Европа. Реализират се 111 събития, в 83 града, в 30 страни под формата на информационни и рекламни кампании. Така ние, европейските социалисти, искаме да заявим нашата категорична подкрепа за перспективата пред младите европейци. И да упражним политически натиск, за да убедим ЕК и ЕП да инвестират в младите хора на Европа. Това заяви инициаторът на Плана Сергей Станишев. Денят за действие е кампания, инициирана от Партията на европейските социалисти, младите европейски социалисти, множество европейски неправителствени организации и други. Групата на социалистите и демократите в Европейския парламент бе сред първите, които се включиха в акцията като позираха с хаштага #Act4Youth в началото на своята редовна среща в парламента. Застъпник на каузата е и нобеловият лауреат по икономика, американският икономист Джоузеф Стиглиц. Той подкрепя инициативата на ПЕС за повече инвестиции в младото поколение на Европа. Президентът на ПЕС Станишев, председателят на ЕП Мартин Шулц, председателят на Групата на социалистите и демократите Джани Питела, председателят на Работната група по социалните въпроси на ПЕС и член на ЕП Мария Жоао Родригес се включиха в акцията. Инициативата бе подкрепена и от десетки млади хора. "Ние искаме младите хора да имат положителен образ за Европа като прогресивен проект, който се бори с политиките на строги икономии, наложени от център-дясно спектъра и с мрачните образи, рисувани от популистични сили. Вярваме, че Европейският план за младежта ще донесе надежда и ще осигури по-добро бъдеще за младото поколение", заяви лидерът на ПЕС. Европейският младежки план на ПЕС съдържа предложения за политики за подпомагане на младите хора в търсенето им на работа, за увеличаване на възможностите, които предоставя програма "Еразъм+", за стимулиране на европейската култура и за гарантиране на достойни стандарти на живот за всички деца в Европа. В България кампанията се проведе в четири града – Шумен, Сливен, Перник и София.

Инфлацията в България стигна двегодишен връх

автор:Дума

visibility 1980

/ брой: 79

Онлайн магазините масово мамят с намаления

автор:Дума

visibility 2174

/ брой: 79

Световната банка очаква 24% скок в цените на енергията през 2026 г.

автор:Дума

visibility 2051

/ брой: 79

ПЪРВИ МАЙ И ПАЛЕСТИНА

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 80

Обща стачка блокира Гърция навръх 1 май

автор:Дума

visibility 2388

/ брой: 79

"Стига!" е нашата граница

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 80

140 години от първия 1 май

автор:Велислава Дърева

visibility 1

/ брой: 80

dВЕРСИЯ - да се намесиш в проблема

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 80

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ