13 Юни 2025петък07:05 ч.

Стефан Янев е готов да бъде отново служебен премиер

/ брой: 168

автор:Дума

visibility 1751

Ако е необходимо, съм готов да бъда отново служебен премиер, заяви Стефан Янев в тв интервю. Според него дали изборите ще са 2 в 1 или поотделно до голяма степен зависи от решението на парламента, който ще определи датата на президентския вот. Янев припомни, че решението на президента за насрочване на парламентарни избори ще е на база на решението на НС.

Организацията на изборите не е лек процес и трябва да започне достатъчно рано съвместно с ЦИК, препоръча премиерът. По думите му държавата е готова да организира избори и 2 в 1, и поотделно. Проблемите ще бъдат към ЦИК, защото при избори 2 в 1 ще има необходимост от закупуване на нови машини, ще има нужда и от пренастройване на машините.

Липсва връзка между партиите и гражданите, смята Янев. "Това означава, че се намираме в криза на политическото лидерство и представителство. Хората не се чувстват достатъчно добре представени от тези формации. Вероятно това води до политическата криза, която отваря вратата на нови политически субекти, които вероятно ще търсят да запълнят тази ниша с правилно политическо поведение и комуникация с хората", коментира Янев. Той би гласувал за партия начело с Асен Василев и Кирил Петков и би се включил във всеки проект, който работи за България. 

По отношение на ситуацията в Афганистан премиерът очаква повишаване на натиска срещу българската граница. Работим активно, взели сме адекватни мерки, успокои той.

Янев даде висока оценка на работата на водения от него кабинет. Според него министрите са пример за това как трябва да функционира едно правителство в демократична държава - работа в екип, осъзнаването, че Министерският съвет е колективен орган. 

Австрия потресена от трагедията в Грац

автор:Дума

visibility 661

/ брой: 105

Електропроводите палят пожарите в Гърция

автор:Дума

visibility 696

/ брой: 105

Горещините стават норма за планетата ни

автор:Дума

visibility 652

/ брой: 105

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 105

Издънката

автор:Александър Симов

visibility 623

/ брой: 105

Не на продажбата на БДЖ!

автор:Чавдар Найденов

visibility 623

/ брой: 105

Време за приобщаване

visibility 630

/ брой: 105

Медиите клеветят Диляна Гайтанджиева

автор:Дума

visibility 658

/ брой: 105

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ