20 Ноември 2025четвъртък13:42 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Станишев критикува Орбан

/ брой: 16

автор:Дума

visibility 248

Виктор Орбан води Унгария надолу, по един самотен път. Това коментира лидерът на БСП и президент на ПЕС Сергей Станишев пред в. "Файненшъл таймс". Станишев изтъкна още, че европейската левица показва на гражданите на ЕС, че вярва в принципи и отстоява ясни позиции по важните въпроси. При посещението си в Страсбург президентът на ПЕС също коментира казуса с Унгария. Станишев предупреди, че има опасност България да последва примера на Унгария.
"Това, което се случва в Унгария, очевидно противоречи на основните европейски ценности. Трябва да кажем обаче, че подобни процеси има и в Румъния и България, макар и не в такава крайна форма", заяви в ЕП българският евродепутат Ивайло Калфин.
"Последните избори за президент и местни власти в България дадоха нагледен урок как не се провеждат демократични избори и как се подменя волята на избирателя. Това може да се види и в доклада на наблюдателите от Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа. Инвеститорите се оттеглят не заради икономическите, а заради политическите рискове", заяви от трибуната на парламента Калфин.
Драстичните "реформи" на правителството Орбан са провокация срещу европейските ценности и договори, в основата на обединена Европа, категорична бе Илияна Йотова. Тя разкритикува случващото се в Унгария, заявявайки, че "Политиката "Орбан" поставя на изпитания волята ни за борба срещу авторитаризма, ксенофобията, популизма и суспендиране на демокрацията". Това не е само унгарски модел, за съжаление има различни адреси - всичко това, което се случва в Унгария, фалшифицирането на изборите в България в полза на управляващата партия, полицейщината в Румъния, ромите във Франция, медиите в Италия.

Банкоматите спират за 2-3 часа в нощта на Нова година

автор:Дума

visibility 288

/ брой: 218

"Лукойл" настоява да продаде международните си активи накуп

автор:Дума

visibility 311

/ брой: 218

Предлагат таван на публичните разходи през бюджета

автор:Дума

visibility 287

/ брой: 218

Русия нанесе масиран удар по Западна Украйна

автор:Дума

visibility 244

/ брой: 218

Саудитска Арабия с нов статут от САЩ

автор:Дума

visibility 306

/ брой: 218

15 убити при удар на Израел в Ливан

автор:Дума

visibility 319

/ брой: 218

Принуждават Мадуро да се оттегли

автор:Дума

visibility 303

/ брой: 218

Две трасета на войната

автор:Юри Михалков

visibility 307

/ брой: 218

Забраните и цензурата

visibility 299

/ брой: 218

Феномен, какъвто световната военна история не познава

visibility 318

/ брой: 218

Румъния увеличава вноса на ток, у нас ТЕЦ спасяват положението

visibility 282

/ брой: 218

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ