03 Ноември 2025понеделник02:25 ч.

Стъкмистика

/ брой: 91

автор:Мая Йовановска

visibility 11323

В последно време добрите новини в територията България валят като пролетен дъжд. През час, през два ни се сервират неадекватни на реалността извадки, сметки, заключения. С които да се подчертае колко добре живеем под мъдрото ръководство на властта.
НСИ за пореден път отчита намаляване в ръста на инфлацията. Само дето това хората изобщо не го усещат. Напротив, натискът върху бюджетите на семействата продължава да се увеличава. През миналата седмица отново имаше повишаване в цените на храните - основното, което хората потребяват.
Пресата ще продължи, защото, оказва се, въпреки драстичното и постоянно поевтиняване на газа в последната повече от половин година, само две топлофикации са поискали по-ниски цени на парното за следващия отоплителен сезон. Близо една-четвърт от домакинствата обаче (по изчисления на Европейската комисия) нямат достатъчно средства, за да отопляват домовете си без значение дали с парно, ток или въглища.
Ведрите новини не спират - средната заплата за страната доближава 2200 лв., а за София - надхвърля 3000 лв. И онази, до болка позната ни, приказка за свинското със зеле е абсолютно адекватна в случая. Защото повече от половината работещи в страната получават минимално или близко до минималното възнаграждение, което е 933 лв. без удръжките. А с удръжките трудещите се "радват на огромната сума" от 723 лв. Последните сметки на синдикатите показаха, че за да покрива екзистенциалните си нужди, на един работещ са необходими към 1500 лв.
Само преди ден-два стана известно, че най-малките спестявания от по 1000, 2000 лв. изчезват скоростно за покриване на неотложни разходи. Защото 84% от българите живеят само от заплата до заплата, а 73 на сто изобщо не спестяват. Оставете спестяванията, ами нашего брата все повече задължнява към бързи, бавни и какви ли не кредитни акули. Увеличават се и необслужваните бързи кредити - с близо 30%. И пропастта между бедни и богати зее все по-страшно.
Е, тогава - хайде стига с тая стъкмистика!

Всяка сграда със собствен пощенски код

автор:Дума

visibility 2950

/ брой: 204

Основен ремонт за 51 млн. лева на пътя Рудозем-Смолян

автор:Дума

visibility 2842

/ брой: 204

Задава се нов собственик на "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 2878

/ брой: 204

С 20% нарасна за година външният ни дълг

автор:Дума

visibility 2727

/ брой: 204

Си Дзинпин и Доналд Тръмп се споразумяха

автор:Дума

visibility 2990

/ брой: 204

Крайнодесните загубиха вота в Нидерландия

автор:Дума

visibility 3502

/ брой: 204

Русия кани западни журналисти в Донбас

автор:Дума

visibility 3424

/ брой: 204

Казахстан забранява ЛГБТИ пропагандата

автор:Дума

visibility 2835

/ брой: 204

Динозаврите

автор:Александър Симов

visibility 3100

/ брой: 204

Участието в управлението беше правилно решение

автор:Дума

visibility 7073

/ брой: 204

Вечно виновните комунисти

автор:Александър Симов

visibility 8035

/ брой: 203

Голямо "Ако" в схемата

visibility 4509

/ брой: 203

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ