17 Юли 2025четвъртък20:05 ч.

Борислав Гуцанов:

Спрямо енергетиката се извършва национално предателство

/ брой: 104

автор:Дума

visibility 2952

Ситуацията в енергетиката е изключително тревожна, особено в последната година, заяви водачът на листите на „БСП за България“ във Варна и Шумен Борислав Гуцанов. По думите му това, което правят ГЕРБ и ПП-ДБ, е национално предателство. "Преди два дена Бойко Борисов прави среща с американски конгресмени и пред тях поема ангажимент, че ще продадем руското оборудване за АЕЦ „Белене“ и ще купим ново оборудване от САЩ за 7-и и 8-и блок за 20 млн. долара“, възмути се Гуцанов.
"Това не е ли национално предателство? Нещо, което България го има, на практика ще бъде подарено за по-малко от 600 милиона евро. Цената за всичко това ще бъде платена от всеки български гражданин, от всяко семейство, от икономиката ни", поясни той.
"В следващия парламент БСП отново ще се противопостави на поставянето на вятърни „перки“ в морето. Ние не един път се противопоставихме и успяхме. Благодаря на всички, които излязоха на протестите - на рибарите, на хотелиерите, на варненските граждани, за да защитим морето, да защитим екологията, рибарството, туризма в България. Защото има над 300 000 души, заети с черноморския туризъм. Ако е необходимо, отново ще излезем на улицата, ще правим протести, живи вериги, всичко, за да защитим Черноморието, Варна, курортите, рибарството, да защитим страната си от тези предателства, на които сме свидетели през последната повече от една година", категоричен е Гуцанов.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 498

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 581

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 578

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 508

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 550

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 574

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 526

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ