19 Юли 2025събота09:26 ч.

Социалист поиска честване на въстанието на Асен и Петър

/ брой: 84

автор:Дума

visibility 954

Денят на въстанието на болярите Петър и Асен да се чества официално всяка година поиска великотърновският общински съветник от БСП Димитър Чолаков. Той припомня, че с това събитие на Димитровден през 1185 г. Търново става столица на Второто българско царство. Досега то се отбелязваше само на кръгла годишнина. 

"Честванията да бъдат съпроводени с официални тържества, прояви в различни жанрове на изкуството, ден на отворените врати на всички музейни обекти, свързани с Второто българско царство", предлага Чолаков. Друга негова идея е да се учреди награда - грамота и почетен плакет с изображение на историческия храм "Св. Димитър Солунски", където е обявено въстанието на болярите Петър и Асен. Призът може да се връчва ежегодно за значителен принос към Велико Търново. Предложението е депозирано при кмета и председателя на Общинския съвет на Велико Търново. 

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 700

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 677

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 653

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 759

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ