18 Юли 2025петък12:11 ч.

Камен Чанев

Софийската опера посвещава спектакъл на "Аида" на Камен Чанев

/ брой: 78

автор:Дума

visibility 563

Знаменитата опера на Джузепе Верди "Аида" се завръща на сцената на Софийската опера със спектакли на 23 и 24 април от 19 ч. и 25 април от 16 ч. Това е историята на етиопската принцеса Аида, пленена като робиня в Египет и влюбена в храбрия пълководец Радамес. Тяхната любов завършва трагично. Постановката е на Уго де Ана. Кредото на режисьора е, че оперните артисти не трябва да бъдат затворници на традицията, а нейни пазители. Той преобръща прочита на "Аида", за да я превърне в камерна драма на сложни взаимоотношения. Диригент на спектаклите е Евън-Алексис Крист.

Представлението на 24 април се посвещава на световноизвестния тенор Камен Чанев - почетен член на Софийската опера, научи ДУМА от културния институт. Ролята на Радамес остава една от най-запомнящите се в неговата блестяща кариера. На тази дата в ролята на Аида ще се представи сопраното Таня Иванова, дългогодишна спътница в живота на рано отишлия си от този свят Камен Чанев. 

В спектакъла на 23 април участват Петър Бучков, Гергана Русекова, Габриела Георгиева, Мартин Илиев, Ангел Христов, Кирил Манолов, Ангел Антонов, Станислава Момекова. На 24 април ще видим Димитър Станчев, Виолета Радомирска (за първи път в ролята на Амнерис), Костадин Андреев, Светозар Рангелов, Веселин Михайлов, Ангел Антонов, Силвана Пръвчева. На 25 април в ролите са Петър Бучков, Гергана Русекова, Радостина Николаева, Мартин Илиев, Ангел Христов, Кирил Манолов, Ангел Антонов, Станислава Момекова.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 4

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 3

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 2

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 3

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 19

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 4

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ