19 Юли 2025събота14:45 ч.

Снегопад, тъпотия и дървопад

/ брой: 229

автор:Нора Стоичкова

visibility 7131

На кмета Терзиев хич не му върви. Преди седмица улични метежи в София на футболните агитки го свариха абсолютно неподготвен, а вчера - след снегопада и многочасовите токови аварии, паркиралите колите си софиянци ги налегна и дървопад. Още неопадалата шума задържа снега и не само по столичните квартали, но и по централните булеварди имаше опадали клони.
Като не върви - не върви. С такъв кметът ни уредиха в София, че и ония частници, дето им плащаме милиони, за да ринат снега и да чистят, само гледаха снежеца как се трупа в събота вечер, без да си мръднат пръста. Защото няма кой да ги срита по задниците да си заработят милионите. В "Пирогов" и другите спешни отделения в страната да му мислят с изпочупените по тротоари и пътища българи.
По цяла България картинката - като в столицата, само че с по-зловещи детайли, защото ако тук Енергото действа по-бързо, отколкото по селата и малките градове, които от събота вечер са без ток. До днес. И като им го пуснат, може и да им гръмнат хладилници и телевизори, затова - който няма ток, да си откачи уредите от мрежата, че винаги след това идва по-високо напрежение.
Цялата работа около първия сняг е за голям яд, защото този път синоптиците предупредиха овреме, но няма кой да ги послуша. Всеки отговорен фактор се ослушваше и се надяваше снежецът да е тъъънък, тъънък, че още сабале да се стопи.
Най-смешен в тази обстановка беше експертът по идеалното блокче сапун акад. Денков, божем премиер на републиката. Той свика онлайн заседание на МС, с което счупи тъпометъра на българския политически терен. Как онлайн се чисти сняг и се въвежда ред по републиканската пътна мрежа, не е ясно. Ясно е обаче, че никой от управляващите каквото и да е в държавата не става за чеп за зеле. Едни 10-15 сантима сняг и малко по-силен северозападен вятър ги натръшкаха по тепиха. Представете си само някакво по-сериозно бедствие ни удари, какви безпомощни циркове ще разиграват, докато ние се давим или пък се чудим как да възстановим домовете, пък и живота си след това.
Жалки нещастници са и ония спортни деятели, които по цяло лято си почиват, а когато дойдат дъждове и снегове насрочват мачове от Първа лига, които първият сняг отменя чак за напролет. Когато духне южняка, та да поразмрази малко обстановката и нашите отбори да поритат малко топката.
И така вече 34 години снегопадът ни изненадва. Като че ли сме на Хаваите, мангото ни пада по главите и сняг не помним. Истината е, че управляващите, които неосъзнати и осъзнато продажните маси народ вдига над главите ни всеки път по избори, тъпкано ни се връща на всички. И докато не започнем със слагане на ред в малките житейски проблеми, с които се блъскаме всеки път, големите бели ще ни се сипят по главите до откат.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 700

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 677

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 653

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 759

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ