13 Юни 2025петък09:20 ч.

СНИМКА: БНР

След урагана: Все още има села без ток и вода

автор:Дума

visibility 1829

Бедственото положение във Варна остава в сила, съобщиха късно снощи от пресцентъра на общината.

  • Продължават аварийно-възстановителните дейности, разчистват се паднали клони и дървета. От антикризисният щаб уточниха, че са необходими повече хора и специализирана техника за отстраняване на щетите в най-пострадалия район на града - Приморски. От днес учениците във Варна отново ще имат присъствена форма на обучение, с изключение на 4 училища, които са пострадали от стихията и ще бъдат ремонтирани.

5 села в Шуменска област са още без електричество след бурята, която пречупи електрически стълбове и скъса проводници. Днес продължават ремонтите по електропреносната мрежа. Очаква се в следващите часове ток да има в селата Тодор Икономово, Векилски, Пет могили, Каравелово и Красен дол. След пълното отстраняване на авариите по електропреносната мрежа ще се възстанови и подаването на вода. Бедственото положение, обявено в неделя за 5 засегнати общини в областта, все още остава в сила.

БНТ

Австрия потресена от трагедията в Грац

автор:Дума

visibility 1936

/ брой: 105

Електропроводите палят пожарите в Гърция

автор:Дума

visibility 1930

/ брой: 105

Горещините стават норма за планетата ни

автор:Дума

visibility 1886

/ брой: 105

Накратко

автор:Дума

visibility 1785

/ брой: 105

Издънката

автор:Александър Симов

visibility 1861

/ брой: 105

Не на продажбата на БДЖ!

автор:Чавдар Найденов

visibility 1857

/ брой: 105

Време за приобщаване

visibility 1849

/ брой: 105

Медиите клеветят Диляна Гайтанджиева

автор:Дума

visibility 1902

/ брой: 105

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ