03 Май 2024петък15:53 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Слънчевата алергия е защитен механизъм на кожата

Тези болести струват на Евросъюза 100 млрд. евро годишно

/ брой: 162

автор:Аида Паникян

visibility 718

Слънцето е не само живот, но и здраве. То лекува редица заболявания - от депресията през туберкулозата до костните страдания. И ако за мнозина лятото е свързано с положителни емоции, за около 20% от европейците и американците силните слънчеви лъчи носят страха от поредните обриви, мехурчета и неприятни пъпчици по ръцете и деколтето, често съпроводени със силен сърбеж. Слънчевата алергия на практика е защитен механизъм на кожата, която "усеща" как вредните ултравиолетови лъчи образуват радикали върху нея. Тя "сигнализира" да предпазваме кожата си от вредните лъчи на слънцето.
Дори да имате качествен лосион с много висок фактор, ако не е специализиран срещу слънчеви алергии, може да няма никакъв ефект срещу неприятния обрив. Причината е, че понякога чувствителната кожа реагира зле на мазила, които проникнат дълбоко в отворените от горещината пори, а слънчевата алергия е

най-силна на морския бряг

Ако сте просто на басейн или на разходка в гората, не ви създава сериозни проблеми, но когато се печете на плажа е с пъти по-силна, защото морето и пясъкът допълнително отразяват слънчевите лъчи и кожата се облъчва много по-силно.
Често слънчевата алергия се "отприщва" изненадващо, без да сте имали признаци за подобен проблем. Веднъж появила се, за в бъдеще може само да се регулира появата й.
Дългогодишните изследвания върху ефекта на ултравиолетовите лъчи в Хамбургския университет са помогнали за патентоването на нов продукт, който предотвратява появата на алергичните симптоми. Новата система за защита се нарича алфа-глюкозил-рутин (AGR) и е произведена от естествен флавоноид, който се извлича от тропическо дърво.
При повечето хора, които страдат от един вид алергия, след време се появява и друг - например след алергичния ринит идват астма, екзема, уртикария или хранителна алергия. Почти 50% от хората с алергичен ринит имат симптоми поне шест месеца в годината, при 1 от 7 пациенти те продължават през цялата година, а 4 от 10 пациенти са чувствителни поне към 5 вещества. Това сочат данни от проучвания, съобщени по време на специална среща на европейски политици с пациенти и лекари от континента, за да обсъдят нарастващото разпространение на алергиите. Всички те призовават правителствата и здравните власти на страните-членки на ЕС да предоставят адекватни средства за лечение и овладяване на тези болести.
Алергиите оказват

негативно влияние върху настроението

и социалните контакти на хората и пречат на изпълнението на трудовите им задължения, причина са за отсъствие от работа и училище, коментират от Европейската федерация по алергии и асоциацията на пациентите със заболявания на дихателните пътища.
Над 80 млн. европейци страдат от алергии, а през 2015 г. от това ще се оплаква половината от населението на Стария континент, прогнозират експерти. Това струва над 100 млрд. евро годишно на европейските здравни системи.
От 1 януари 2007 г. се осъществява приетата от Европарламента Седма програма за изследвания (FP7), която дава приоритет на проучванията на респираторните заболявания и алергиите до 2013 г. Бюджетът й е 54,6 млрд. евро.


Англичаните с непоносимост към парфюмите, французите - към цигарите

Наред с флората като най-честа причина за алергия европейците сочат домашния прах. Това твърдят 50% от италианските алергични пациенти, но от британските - само 33 на сто. Над 22% от французите и едва 5% от германците смятат, че най-опасно за поява на алергии е замърсяването от трафика и индустрията. В Германия най-често алергиите са резултат на храни или напитки (28%), докато във Франция те са най-малко - 10%. Французите съобщават цигарения дим 3 пъти по-често от германците като провокиращ алергиите фактор (съответно 18% и 6%). Според 17% от алергичните англичани парфюмите са причинител, докато в Испания само 7% сочат тази причина, в Италия и Франция - 9%, в Германия - 11%.

БСП подкрепи нулевата ставка на ДДС върху хляба

автор:Дума

visibility 958

/ брой: 83

Фалитите у нас са намалели с 10%

автор:Дума

visibility 937

/ брой: 83

Окончателно: без повече реклама на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 873

/ брой: 83

Транспортна стачка парализира Гърция

автор:Дума

visibility 975

/ брой: 83

4 страни от ЕС готови да признаят Палестина

автор:Дума

visibility 1125

/ брой: 83

Хутите атакуваха бойни кораби на САЩ

автор:Дума

visibility 974

/ брой: 83

Накратко

автор:Дума

visibility 910

/ брой: 83

Празник на гнева

автор:Александър Симов

visibility 1112

/ брой: 83

Оставаме алтернативата

автор:Дума

visibility 936

/ брой: 83

Презряният Нерон

visibility 1044

/ брой: 83

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ