21 Февруари 2026събота20:59 ч.

Скопие и Атина отчетоха добри отношения

/ брой: 169

автор:Дума

visibility 1230

Външните министри на Северна Македония и Гърция са се съгласили на проведената среща в Скопие, че двустранните връзки са се подобрили стабилно, откакто двете страни постигнаха споразумение за промяна на името "Македония" в замяна на подкрепата на Гърция за присъединяване към НАТО и Европейския съюз.

Външният министър на Северна Македония Буяр Османи заяви, че двустранните търговски и икономически връзки са се задълбочили от 2019 г., когато споразумението сложи край на десетилетия хладни отношения със южната ни съседка.

След разговор с колегата си, гръцкият първи дипломат Никос Дендиас коментира, че Атина подкрепя целта на съседката си за членство в Евросъюза, но важна предпоставка за това е пълното прилагане на споразумението от 2019 г. По думите му, Скопие е предприела "важни стъпки" в тази посока, но и добави, че "остава значителна работа по пълното прилагане". 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 2977

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4192

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3606

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 3905

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2610

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4387

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4218

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4097

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4547

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3225

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ