"Сините" се отказват от Бандаловски

/ брой: 132

visibility 1847

Ръководството на Левски ще награди бившия футболист от отбора Седрик Бардон с благодарствен плакет на специална церемония в хотела на ДЮШ на "Герена". 33-годишният играч прекрати договора си със "сините" по взаимно съгласие и след 5 години се завръща в родната си Франция, след като подписа с третодивизионния Фрежюс-Сен-Рафаел.
Бардон беше част от отбора на Левски, който достигна до четвъртфинал в турнира за купата на УЕФА през 2006 година, а през следващия сезон стана първият и единствен досега български тим, който участва в групите на Шампионската лига.
Французинът е смятан за един от най-силните чуждестранни футболисти, обличали "синята" фланелка в историята на клуба. Той дебютира за Левски на 11 септември 2005 година в дербито срещу ЦСКА (1:1). Първият му гол за "сините" е срещу Оксер в турнира за Купата на УЕФА при загубата с 1:2 като гост. След успеха с 1:0 срещу французите в София Левски влиза в групите, а впоследствие достигна до четвъртфиналите на надпреварата, изигравайки рекордните 14 мача в един сезон в Европейските клубни турнири.
В историята ще останат и двете му решителни попадения срещу италианския Киево в квалификациите за Шампионската лига за сезон 2006/2007. През сезон 2005/2006 халфът той участва в общо 20 мача от А група, в които бележи 7 гола, 2 мача за Купата на България и 10 мача и 1 гол в турнира за Купата на УЕФА. Общо във всички турнири през сезона има 32 мача и 8 гола. През сезон 2006/2007 Бардон записва 25 мача и 8 гола в "А" група, 10 мача и 2 гола в Шампионската лига, 5 мача и 1 гол за Купата на България. През 2008 г. французинът подписа договор с израелския футболен клуб Бней Йехуда, след което премина в кипърския Анортозис и отново игра в груповата фаза на Шампионската лига. През 2009 г. се завърна в Левски и записа още 37 мача и 6 гола.
"Сините" се отказаха от защитника Иван Бандаловски. Възпитаникът на ДЮШ на Левски поискал нова отсрочка, преди да отговори окончателно ще се завърне ли на "Герена". Спортно-техническият директор Георги Иванов-Гонзо му беше дал краен срок до вчера по обед и не се е съгласил на нова отсрочка.
Утре новият старши треньор Ясен Петров ще заведе футболистите на подготвителен лагер в Правец и от понеделник започва там същинската част от подготовката.

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"