25 Юли 2025петък11:43 ч.

Сидеров пак сърдит, вълнува се от евроизборите

автор:Дума

visibility 1388

Волен Сидеров отново бе сърдит при влизането си в парламента. Този път обаче се спря и брифира журналистите за кратко. Отрече обвиненията, че се цепи от коалицията на Патриотите, но пък обяви, че най-много се вълнува от предстоящите евроизбори. Той нямал никакви желания да води листи, искал обаче да гарантира добро представяне на Патриотите на вота.
Припомняме, че вчера, след като "Атака" отказа да подкрепи новия вицепремиер Марияна Николова в пленарна зала, тръгна слух, че Сидеров е обиден, защото не получил подкрепа за водач на листите за евровота.
Националистът заяви, че не е гласувал за наследничката на Валери Симеонов по лични причини: "Не познавам тази жена. Не знам на какво е способна и тя изведнъж ми се предлага. Само заради това".
Попитан защо вчера при гласуването е изтеглил и депутатите от "Атака“, Сидеров посочи: "Те не са кукли на конци. Всеки решава сам".
Неговата партия жертвала себе си, за да има сега най-малко депутати. Но спасихме да има управление на България, описа саможертвата си Сидеров. После се скара на медиите. Не знам дали си давате сметка, че моето желание да направим патриотичното обединение доведе до това да има управляваща коалиция. Този принос не може да бъде заличен със сюжета "патриотите нещо се карат", отсече националистът.
Той разкри, че по време на коалиционния съвет е настоявал вицепремиерското място, освободено от Валери Симеонов, да остане празно известно време. Партньорите му обаче не се съгласили.
Сидеров категорично отрече още да е настоявал да води евролистата на Обединените патриоти, каквито информации се появиха отпреди ден. Единственият въпрос, който съм поставял, е бил - ще бъдем ли заедно на изборите, който е много логичен въпрос. Той ме интересува наистина, защото без нашия общ успех с ГЕРБ, който да бъде по-добър от този на БСП и ДПС, отиваме на предсрочни избори. Мисля, че това вече всяко дете от първи до четвърти клас го разбира - проста аритметика, анализира ситуацията Сидеров.

Въвеждат еднодневни винетки от 2026 г.

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 136

Газът поевтинява с 3,8% през август

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 136

Подадохме ново искане за 653 млн. евро по ПВУ

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 136

Пекин и Брюксел се сближават

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 136

Евродепутат заплаши Фон дер Лайен със съд

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 136

Москва и Киев върнаха по 1200 пленници

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 136

Накратко

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 136

Тромб

автор:Александър Симов

visibility 0

/ брой: 136

Островът - вчера, днес, утре...

автор:Атанас Зафиров

visibility 4

/ брой: 136

Законът - позор на Зеленски

visibility 0

/ брой: 136

Недостиг

автор:Аида Паникян

visibility 701

/ брой: 135

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ