10 Юли 2025четвъртък15:02 ч.

Щабът: Ваксинацията с ”АстраЗенека”ще продължи

автор:Дума

visibility 1062

 Прилагането на ваксината "АстраЗенека" в България ще продължи. Това реши на извънредно заседание Националният ваксинационен щаб. Страната ни обаче ще се съобрази с препоръките на Европейската агенция имунизацията на жени под 60 годишна възраст да става с особено внимание, съобщи Богдан Кирилов от Изпълтителната агенцията по лекарствата.

"Тази препоръка беше направена на базата на задълбочен анализ, извършен както от експерти на Европейската агенция по лекарствата, така и от външни експерти. В този смисъл прилагането на ваксината ще продължи, като към една специфична група - жени под 60-годишна възраст, при която се по-често срещат тези изключително редки нежелани лекарствени реакции, препоръката ще бъде прилагането да бъде извършвано при повишено внимание", рязясни Кирилов.

По думите на д-р Мария Попова от ИАЛ тези жени ще бъдат подробно разпитани за употреба на хормонални контрацептиви, ако са със свръхтегло, ако са пушачи, ако са с хипертония, вниманието към тях трябва да бъде по-високо и в рамките на около две седмици след ваксинацията да се очаква тази толкова рядка компликация.

 

Обиски в енергетиката заради договора с "Боташ"

автор:Дума

visibility 201

/ брой: 125

Въвеждат пълен контрол върху шофьорските курсове

автор:Дума

visibility 195

/ брой: 125

Обявите за работа намаляват

автор:Дума

visibility 179

/ брой: 125

Едва 31% от българите са чували за европроекти

автор:Дума

visibility 201

/ брой: 125

Македонският език отхвърлен в Страсбург

автор:Дума

visibility 199

/ брой: 125

Санчес с мерки против корупцията в Испания

автор:Дума

visibility 199

/ брой: 125

Арестуваха заподозрян за терор в Германия

автор:Дума

visibility 183

/ брой: 125

Единение

автор:Александър Симов

visibility 172

/ брой: 125

За убеждаването

автор:Първан Симеонов

visibility 164

/ брой: 125

Пет препоръки към България от ЕС

автор:Дума

visibility 215

/ брой: 125

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ