03 Юни 2025вторник03:06 ч.

Шолц призовава за ограничение на мигранти

/ брой: 189

автор:Дума

visibility 276

Германският канцлер Олаф Шолц смята, че броят на бежанците, които се опитват да влязат в Германия, е твърде висок и възнамерява да спре тази тенденция чрез пакет от различни мерки. "В тази връзка ние отдавна подкрепяме усилията за защита на външните граници на Европа и продължаваме да прилагаме допълнителни мерки за охрана на границата с Австрия. С Швейцария и Чехия се договорихме за общи патрули", обясни канцлерът.
По данни на в. "Билд" броят на неразрешените влизания в Германия през първите седем месеца на т. г. се е увеличил с 51% в сравнение със същия период на 2022 г. и е достигнал 43 815 души. Най-тежко е положението на границата с Полша.
Междувременно сенегалските военноморски сили съобщиха, че са задържали две дървени лодки с общо 272 кандидат-мигранти на 100 км от брега.


4-5% по скъп ток от началото на юли

автор:Дума

visibility 600

/ брой: 97

1,8 млн. българи са енергийно бедни

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 97

Личен фалит ще могат да искат и хора без имущество

автор:Дума

visibility 585

/ брой: 97

Продават албански и гръцки зеленчуци за български

автор:Дума

visibility 593

/ брой: 97

Румъния обхваната от наводнения

автор:Дума

visibility 616

/ брой: 97

Пендаровски вини Радев в евроблокаж на РСМ

автор:Дума

visibility 611

/ брой: 97

Гръцки супермаркет блокиран заради цените

автор:Дума

visibility 604

/ брой: 97

Накратко

автор:Дума

visibility 586

/ брой: 97

Инквизицията е жива

автор:Николай Милчев

visibility 646

/ брой: 97

Към бездната

visibility 615

/ брой: 97

Ботев - факелът на свободата

автор:Дума

visibility 575

/ брой: 97

Как ще се променят заплати, пенсии и социални помощи в евро

автор:Дума

visibility 628

/ брой: 97

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ