17 Юли 2025четвъртък19:59 ч.

Шофьор на линейка бере душа след побой от пияни

/ брой: 74

автор:Дума

visibility 1183

Шестима мъже на между 26 и 43 г. са задържани за нападение над шофьор на линейка, съобщиха вчера от Областната дирекция на МВР в Бургас. Инцидентът е станал около 18,30 ч. на пътя между Руен и Ябълчево ден преди Великден. Водачът на линейката е реагирал на сигнал за пътен инцидент между лек автомобил и каруца, в която имало 8-годишно дете. Пострадалият водач на линейка е транспортиран в Университетската МБАЛ в Бургас, където е настанен в Отделението по неврохирургия с комоцио и опасност за живота, бе съобщено по-рано. 

Говорителят на полицията Цветелина Рандева уточни пред БТА, че пътнотранспортното произшествие е било по вина на водача на лекия автомобил Ц 18-годишен младеж, който е получил свидетелството си за управление преди 5 дни. При медицинския преглед, извършван от служители на "Спешна помощ" в Руен, майката на пострадалото дете - 32-годишна жена, започнала да крещи и да се държи агресивно. Тя била подкрепена от нейни близки във видимо нетрезво състояние и всички  нападали словесно шофьора на линейката, а после му нанесли побой. За да предотвратят ескалация на напрежението, двамата полицаи стреляли във въздуха. 

"Изведнъж тълпата скочи върху мен, не можах да разбера какво се случи. Защо съм му помагал на момчето?", разказа шофьорът на линейката Реждеб Кадир. 

"Още се уточнява дали има счупвания, но до момента нямаме данни за фрактура на черепни кости. В момента е в задоволително състояние, той е постъпил с диагноза сътресение на мозъка", каза вчера д-р Стефан Шишков, началник на Отделение по неврохирургия в УМБАЛ-Бургас.

Преди около две седмици пиян мъж нанесе побой на лекар в спешното в русенската университетска болница "Канев". По-рано медицинска сестра от софийско ДКЦ бе наръгана с нож, като 3 от петте прободни рани бяха в областта на гърдите. 

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 498

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 581

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 578

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 508

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 550

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 574

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 526

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ