17 Юли 2025четвъртък10:33 ч.

Шефовете в пощите остават без заплати, ако не плащат на работниците

/ брой: 188

автор:Дума

visibility 7254

Началниците в държавното предприятие "Български пощи" ще останат без възнаграждения, ако транспортният министър получи сигнал за проблем с плащането на заплатите на работниците. Това обяви служебният министър на транспорта Красимира Стоянова на среща с представители на две от синдикалните организации в дружеството - "Подкрепа" и "Защита", по тяхно искане, съобщиха от транспортното министерство.
В "Български пощи" работят около 6700 служители. През второто тримесечие на 2024 г. средната брутна месечна заплата в държавната компания е 1554,80 лв., докато в страната тя достига 2296 лева. Държавата прави много за "Български пощи", сега обаче ръководството е на ход, каза Стоянова. Тя припомня, че планът за преструктуриране, който е одобрен от Европейската комисия през юли 2024 г., позволява капиталът на държавната фирма да се увеличи с 50 млн. лева.
Обсъждат се и възможностите за облигационен заем от Българската банка за развитие, каза още Стоянова. По този начин дружеството престава да бъде предприятие в затруднено положение и ще получава от държавния бюджет компенсации за действително доказаните разходи за универсална пощенска услуга и изплащането на пенсии, посочи Стоянова.

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 1194

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 1362

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 1497

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 1465

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 1316

/ брой: 129

Епични провали

visibility 1452

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ