11 Юли 2024четвъртък20:03 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Шанхай с интерес към наши селскостопански продукти

/ брой: 105

автор:Дума

visibility 60

Ускоряване на сътрудничеството между Китай и България в областта на селското стопанство и по-специално на винопроизводството, млекопроизводството, тютюнопроизводството. Това обсъдиха на среща в Китай министърът на земеделието и храните проф. Димитър Греков и председателят на Комисията по земеделие на Шанхай Леи Сун, съобщиха от Министерството на земеделието.
Министър Греков подчерта, че през последната година двустранните отношения между двете страни се развиват с ускорени темпове. За много кратко време бяха подписани два протокола, с които става възможен износът на царевица и люцерна за Китай, каза министърът. България и Китай работят общо по 14 процедури за различни селскостопански стоки и храни, посочи още той.
Мащабите на Шанхай, който е с население от около 28 млн. жители, предполагат и огромна нужда от задоволяване потреблението на храни ежедневно. Земеделската земя е крайно ограничена и това изисква постоянна необходимост от осигуряване на селскостопански продукти и храни чрез внос, каза Леи Сун. Поради тази причина двете страни виждат сътрудничеството си в обмен на технологии и ноу-хау, търговия със селскостопански продукти - млечни, месни, вино, мед и др., стана ясно по време на срещата.
В рамките на визитата си в Шанхай министър Греков се срещна с г-н Занг, вицепрезидент на държавната компания Брайт Фууд Груп. Двамата обсъдиха възможностите за внос на фуражи, винопроизводството, оризопроизводство, внос на детски храни, пилешко месо и др. Министър Греков покани китайски бизнесмени на работно посещение в България през септември т.г.

Газифицирането на Банско и Разлог пак се отлага

автор:Дума

visibility 463

/ брой: 130

Положението в "Мини Марица-изток" е критично

автор:Дума

visibility 522

/ брой: 130

Приходите от нощувки с ръст от 32%

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 130

Евростат отчете спад при жилищните сделки у нас

автор:Дума

visibility 451

/ брой: 130

Гърция стана за смях с 6-дневна работна седмица

автор:Дума

visibility 510

/ брой: 130

Грузия ще се справи и без помощи от ЕС

автор:Дума

visibility 480

/ брой: 130

Прокуратурата разследва Льо Пен за корупция

автор:Дума

visibility 454

/ брой: 130

Накратко

автор:Дума

visibility 397

/ брой: 130

Смет на човек

автор:Деси Велева

visibility 491

/ брой: 130

ВиК консолидация, но каква?

visibility 434

/ брой: 130

По протокола на ШОС

visibility 444

/ брой: 130

Стажът за пенсия - все по-скъп и недостъпен

visibility 437

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ