16 Септември 2025вторник20:44 ч.

Снимка CNN

Серина Уилямс слезе от голямата тенис сцена

автор:Дума

visibility 671

Серина Уилямс слезе от голямата тенис сцена, след като отпадна в третия кръг на US Open. Американката, която играе своя последен турнир от Големия шлем, а вероятно и последна професионална надпревара, загуби от представителката на Австралия Айла Томлянович (№46) в оспорван двубой - 5:7, 7:6 (4), 1:6 на централния корт "Артър Аш", продължил 3:09 ч.
"Искам да благодаря на всички, които бяха до мен през тези десетилетия. О, Господи, странно е като го казвам", започна Уилямс. "Всичко започна с моите родители, затова им благодаря. Разбира се и на моята сестра Винъс, защото без нея никога нямаше да има Серина Уилямс”, допълни легендарната тенисистка.
В кариерата си тя спечели рекордните 23 титли от Големия шлем, доминирайки в женския тенис в няколко периода. Първата си голяма титла Уилямс спечели именно на US Open през 1999 г. Тя има прекарани 319 седмици на върха на световната ранглиста, от тях 186 поредни, което е рекорд.
Томлянович каза, че съжалява, защото „обичам Серинаточно толкова, колкото и вие“.
„Това, което тя направи за мен, за спорта тенис, е невероятно“, каза тя в интервюто си на корта. „Никога не съм мислил, че ще имам шанс да играя с нея в последния й мач, когато си спомням, че я гледах като дете на всички онези финали, така че това е сюрреалистичен момент за мен.“
Австрпалийкат беше попитана как се е справила със случая да бъде в тази "електрическа среда" на "Артър Аш Стейдиъм".
„Просто мислех, че тя ще ме победи, разбирате ли“, каза Томлянович. „Натискът не беше върху мен. Тя е Серина. Не мислех, че аз – дори до последния момент знаех, че тя е в наистина добра позиция да спечели, дори когато губи с 5-1. Не знам колко мач точки ми трябваха, за да го завърша, но тя е точно такава. Тя е най-великата на всички времена, точка."
След невероятната си победа във втори кръг над Анет Контавейт, 40-годишната Серина Уилямс обобщи изненадващото си представяне на US Open по-добре, отколкото може би всеки друг.
„Аз съм просто Серина“, каза тя безгрижно, цитат, който без съмнение ще остане един от най-запомнящите се в спорта.
Тази способност да намери верния път и да копае още по-дълбоко в най-трудните моменти осигури основата за устойчивия успех на Уилямс в продължение на повече от 20 години в Световния Тур.
Тя показа същата смелост и упоритост срещу световната №46 Томлянович, която пък беше на върха на играта си.
„Падала съм и преди“, каза Уилямс пред репортерите след мача. „Мисля, че преди съм губила с 1-5 и се върнах. Наистина не се отказвам.”
Уилямс, може би най-великата тенисистка при жените, спаси 5 мачбола, преди удар в мрежата да сложи край на последния й мач.
„Опитах“, каза Уилямс. „Айла просто игра малко по-добре.“
Като се има предвид нейната форма на US Open – само една победа, откакто се завърна на пистата през юни след година отсъствие заради контузия – беше честно да се предположи, че мачът на Уилямс в първия кръг срещу Данка Ковинич ще бъде малко повече от емоционално сбогуване с тениса за 23-кратната шампионкя от Големия шлем.
Но бидейки „просто Серена“, Уилямс показа най-добрия си тенис за сезона, за да победи Ковинич и удължи последния си танц в Ню Йорк с няколко дни.
След това дойде Контавейт, световната №2 и една от най-трудните тенисистки в Тура. Естонката предостави много по-строг тест от Ковинич и Уилямс несъмнено влезе в мача си като значителен аутсайдер, но завърши като победтел, за да срещне Томлянович в третия кръг.

Серина Уилямс: Числата, които я направиха световна суперзвезда
Публиката от 23 859 на стадион "Артър Аш" за нощната сесия се опита да насочи Уилямс към нова победа, но победителката от 847 мача в кариерата и 73 титли беше втората най-добра в мача, отбелязват специалистите.


 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

Българинът прави неразумни инвестиции преди еврото

автор:Дума

visibility 672

/ брой: 172

БДЖ с намаления за ученици и студенти

автор:Дума

visibility 600

/ брой: 172

Годишната инфлация се задържа на 5,3 на сто

автор:Дума

visibility 549

/ брой: 172

Банкнотите в обращение у нас намаляват с 9%

автор:Дума

visibility 553

/ брой: 172

Отново бум на нелегални мигранти

автор:Дума

visibility 595

/ брой: 172

Работещи и пенсионери в Гърция с повече пари

автор:Дума

visibility 632

/ брой: 172

Тръмп шокиран от "меките" санкции

автор:Дума

visibility 588

/ брой: 172

Накратко

автор:Дума

visibility 574

/ брой: 172

Военни комикси

автор:Александър Симов

visibility 606

/ брой: 172

Парите на инвалидите

visibility 619

/ брой: 172

Къде е реалното производство?

автор:Гарабед Минасян

visibility 642

/ брой: 172

Ще събарят ли старите панелки за нови жилища?

visibility 645

/ брой: 172

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ