08 Юли 2025вторник23:18 ч.

САЩ модернизираха “Абрамс”

/ брой: 242

автор:Дума

visibility 2734

В САЩ, на полигона “Юма” в щата Аризона, са започнали решаващите изпитания на последната модификация на основния боен танк “Абрамс” М1А2 СЕП v3, съобщи worspot.ru, като се позова на defence-blog.com. 

За пръв път тази модификация на “Абрамс” е била представена на оръжейно изложение през октомври 2015 г., а два месеца по късно автобронетанковото управление на американската армия (ТАКОМ) е сключила договор с компанията “Дженерал Дайнамикс” договор за преоборудването на танковете “Абрамс”. Според договора ТАКОМ е платило 92, 2 млн. долара за модернизацията на опитна партия от шест танка “Абрамс” M1A2 СЕП в2 до версии М1А2 СЕП в3.

През септември 2017 г. първият прототип е бил предаден на военните, а сега опитните образци преминават през програмата за изпитания. Според ръководителя на програмата за изпитанията на танковете “Абрамс” Грег Дуда новите танкове “Абрамс” СЕП в3 много малко приличат на първите образци от този модел. Компютърните системи позволявали да се прави пълноценна диагностика на танка в полеви условия, а програмата за управление на машината била от 1,4 млн. реда. 

М1 “Абрамс” е основният и единствен боен танк на САЩ, разработен още през 70-те години на XX век. Той се намира на въоръжение още в армиите на Египет, Саудитска Арабия, Кувейт, Ирак, Австралия и Мароко. Модификацията М1А1 е разработена през 1984 г. и има гладкостволно 120-мм оръдие “Рейнметал” и усилено брониране. Най-съвременната модификация е М1А2 СЕП в3, а към 2021 г. “Дженерал Дайнамикс” предвижда да представи първия прототип на модификацията СЕП в4.

Не бързайте да сменяте левове с евро

автор:Дума

visibility 1198

/ брой: 123

Храните продължават да поевтиняват

автор:Дума

visibility 1590

/ брой: 123

София остава най-скъпият град за покупка на жилище

автор:Дума

visibility 896

/ брой: 123

Брюксел отстъпи пред фермерите

автор:Дума

visibility 1578

/ брой: 123

Скопие да приеме позицията на България

автор:Дума

visibility 1257

/ брой: 123

В Словения свикват референдум за членството в НАТО

автор:Дума

visibility 896

/ брой: 123

Накратко

автор:Дума

visibility 1487

/ брой: 123

Провален човек

автор:Александър Симов

visibility 1669

/ брой: 123

Мислете

автор:Зорница Илиева

visibility 1477

/ брой: 123

Три секунди

visibility 1612

/ брой: 123

Наследството на лева

автор:Дума

visibility 1131

/ брой: 123

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ