20 Февруари 2026петък04:47 ч.

Съобщителна линия

/ брой: 249

автор:Дума

visibility 2510

Погледнете и най-малкия вир, и най-жалкия гьол. Една риба снове под повърхността, докато някаква птица се опитва да я сграбчи през водното огледало. Жаба скача и се плъзга, хлъзгава... И човек спира. Двоуми се. Докато в един миг не издържа и хваща въдицата.
Още с първото трепване на конеца той е завладян. Отново е станал дете. Отново ще наблюдава, ще изследва, ще изучава. Въдицата, каквато и да е тя, винаги ще го научи на нещо ново. Един ден, все едно дали е на десет или седем пъти по десет години, от другия край на конеца някой отговаря. Първата риба пресича огледалото... Изящна пъстърва или грозен сом - няма значение. Тя е обагрена в цветовете на изкушението, и като първата любов не се забравя. Въдицата се е превърнала в открита съобщителна линия.

 Марсел Донзнак
 

Парламентът изслушва енергийни шефове за авариите в АЕЦ "Козлодуй"

автор:Дума

visibility 865

/ брой: 34

Експерт: Само 20% от българите си позволяват истинско сирене

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 34

Кристин Лагард напуска предсрочно ЕЦБ

автор:Дума

visibility 908

/ брой: 34

Румен Спецов: Няма риск страната да остане без горива

автор:Дума

visibility 983

/ брой: 34

Ватиканът отхвърли поканата на Тръмп

автор:Дума

visibility 943

/ брой: 34

Мерц изключи Германия да има ядрени оръжия

автор:Дума

visibility 800

/ брой: 34

Лондон арестува 1000 педофили месечно

автор:Дума

visibility 872

/ брой: 34

Морален компас за държавност

visibility 1061

/ брой: 34

Прощавай, Дяконе!

visibility 1184

/ брой: 34

Мълчанието на рамкирания светец

visibility 891

/ брой: 34

Барелеф на Димчо Михалевски на Маказа! Той го заслужава

visibility 791

/ брой: 34

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ