12 Юни 2025четвъртък19:28 ч.

Снимка БТА

Съдия подпря Реал за финала

Полякът Шимон Марчиняк развали немска битка в Лондон за трофея в Шампионската лига

/ брой: 86

автор:Дума

visibility 2802

Реферът Шимон Марчиняк подпря Реал Мадрид, който инфарктно елиминира Байерн, и се класира на финала в Шампионската лига. Полякът отмени гол на немците в добавеното време, като с реакцията си не позволи на ВАР да разгледа ситуацията. В нея Матайс де Лихт вкара топката в мрежата за 2:2, но Марчиняк взе прибързано решение и свири маркирана от неговия помощник засада. Така "Белият балет" стигна до мечтания мач с общ резултат 4:3.
"Реферът реагира, което означаваше, че ВАР не може да се намеси, защото това се случи преди гола. Мачриняк каза, че вината е негова, но нищо не можем да направим. Всички искахме немски финал. Изключение бяха полските рефери", заяви спортният директор на Байерн Макс Еберл.
На "Сантяго Бернабеу" Реал обърна от 0:1 до 2:1 само за около 3 минути с голове на Хоселу (88 и 90+1), а преди това немският колос беше повел чрез резервата Алфонсо Дейвис (68). Така се стигна до 13 минути продължение, в което Де Лихт вкара, но Марчиняк се намеси решаващо.
"Това беше скандал", пише в. "Билд". А обикновено по-спокойният и аналитичен "Кикер" също не издържа: "Абсолютна катастрофа! Защо свири Марчиняк?".
"Това е напълно грешно, против всякакви правила на съвременния футбол. Случи се и няколко минути по-рано, когато топката отиде към Дейвис, а атаката бе спряна. И тогава нямаше засада. Но поне не вкарахме гол, затова и вероятно дори не се е забелязало", обяви треньорът на Байерн Томас Тухел.
А колегата му Карло Анчелоти се класира за шестия си финал в турнира. Великият италианец има четири трофея, а на 1 юни на митичния ст. "Уембли" в Лондон ще гони пети срещу Борусия Д. Единствената му загуба е от 2005 г. в Истанбул, където неговият Милан водеше на полувремето с 3:0 на Ливърпул, но допусна 3:3 и отстъпи на дузпи.
"Тук има един капитан и това е Флорентино Перес. Останалите сме моряци. Президентът води Реал уверено, той събра този отбор и негова е основната заслуга за успехите", смята Карлето. Той има два трофея и като играч на "росонерите".

Австрия потресена от трагедията в Грац

автор:Дума

visibility 661

/ брой: 105

Електропроводите палят пожарите в Гърция

автор:Дума

visibility 696

/ брой: 105

Горещините стават норма за планетата ни

автор:Дума

visibility 652

/ брой: 105

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 105

Издънката

автор:Александър Симов

visibility 623

/ брой: 105

Не на продажбата на БДЖ!

автор:Чавдар Найденов

visibility 623

/ брой: 105

Време за приобщаване

visibility 630

/ брой: 105

Медиите клеветят Диляна Гайтанджиева

автор:Дума

visibility 658

/ брой: 105

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ