08 Юли 2025вторник03:58 ч.

Младите

Съдбата обича не само смелите, но и подготвените

В България има възможност за развитие, стига човек да има желание, категоричен е Георги Николов, който предлага своята формула за щастие

/ брой: 59

автор:Таня Глухчева

visibility 1172

Таня ГЛУХЧЕВА



 
Той е млад, образован, занимава се със спорт, говори три чужди езика и има множество интереси в различни области. Георги Николов е роден на 31 октомври 1993 г. в София. Завършва гимназия с разширено изучаване на испански език. После следва "Публична администрация" в УНСС и "Спортен мениджмънт" в НСА. Има разнообразни хобита. Всички те са предимно свързани със спорта. Като се започне от сутрешно бягане в парка всеки ден, независимо от времето и сезона, и се стигне до кикбокс и парашутизъм. "Това са основните спортове, но практикувам и други, когато имам повече свободно време", споделя Георги.
Много негови връстници предпочитат да заминат в чужбина и там да се развиват. Не и той. "Смятам, че тук има развитие, стига човек да има желанието и характера да постигне нещо. Доза късмет, добри приятели, учителите/треньорите също са важна съставка, за да се случват нещата", твърди младежът. Работи като управител в най-голямата верига бръснарници у нас и... като каскадьор. "Не съм против развитието в чужбина - от там човек може да получи много идеи, които да "внесе" у нас", казва Георги. Как успява да съчетава всичко това? Кога намира време? "Спортът учи на дисциплина. Когато си създадеш определен режим, дори остава време да започнеш нещо ново."
И така, докато мнозина преследват "американската мечта",

Николов е постигнал българската

"Мечтите за всеки са индивидуални. Смятам, че българинът може да живее и по-добре от американеца. Има всички предпоставки за това, но зависи от него", казва Георги. И добавя, че има предвид на първо място природата ни. "Тя е уникална (остава само да си я пазим)." И, разбира се, на второ място посочва - има все повече възможности за "start up" бизнес. Единственото условие е... да ни се работи. И разочаровано поклаща глава при мисълта колко млади хора днес или не завършват висше образование, или отказват да работят. "Не може да нямаш никакъв опит и/или трудов стаж в която и да е сфера, а да имаш претенции за високо заплащане... Аз, например, започнах да работя още като ученик. Гледаш на живота по друг начин, когато разчиташ на себе си. Издигането и "забогатяването" (то винаги е относително) не стават изведнъж. Но, докато има телевизионни предавания, които учат на такива неценности и как само с участието си в тях ставаш известен и богат - ще се сблъскваме с подобни млади хора", допълва той.
В такъв случай - можем ли да виним политическия ни елит за случващото се? "Донякъде. Всичко е свързано. Със сигурност той има вина за стандарта ни на живот. Необходим ни е адекватен държавен апарат, който да служи на хората, а не да оставя впечатление, че по-скоро пречи. Също и промяна в манталитета не би навредила," лаконично отговаря Георги. В никакъв случай не смята, че

възрастта на политиците е от съществено значение

"Всеки кадърен човек има място на политическата сцена - независимо от възрастта си. Преди всичко хората в политиката трябва да са компетентни в съответната област, да имат маниер, който да е достоен за пример за подражание, и да поставят националния интерес на първо място", продължава Георги.

И с болка споделя как спира да слуша новините, когато се появи някой, който говори за защита на чужди идеи. "Трябва да мислим на първо място за собствената си държава. Не можем да се залъгваме - проблемите тук са много и много сериозни", казва той. Това означава ли, че има планове някой ден да приеме предизвикателството да се хвърли в политическите игри? Без грам колебание, категорично отсича: "Не!"
Докато неговите връстници, пък и не само, определят смисъла на живота като харчене на много пари, купони, алкохол и са на мнение, че "веднъж се живее", той разсъждава по-философски. "За мен смисълът на живота е да оставиш това, което си заварил, една идея по-хубаво. Да се превърнеш в способна личност, така че да бъдеш полезен за максимален брой хора. Да обичаш това, което правиш."


Съветът, който би дал и винаги дава на хората е

да не спират да вярват в мечтите си

особено когато най-много им се струва, че няма да успеят, и да не губят кураж. Провалите са не само неизбежни, но са и необходими. Все пак те ни показват колко силно искаме нещо. Ако имаме силите да се изправим, след като сме паднали, и отново опитаме, дори продължаваме, докато не постигнем желаното, значи наистина го искаме. Пък и научаваме много неща за себе си. Откриваме черти на характера си, за които не сме подозирали, че съществуват. Провалите са важни уроци и много велики личности казват, че е по-добре да сбъркаш, да не получиш желаното веднага, защото хем не е интересно, хем нищо ново не научаваш.
Георги Николов предлага интересна формула на щастието: Любов на N-та степен, умножена по нещата, които правиш, неминуемо дава като краен резултат Щастие.
Дали човек, на когото животът така широко се усмихва, вярва в късмета? "Вярвам, че няма нищо случайно. Освен че обича смелите, съдбата обича и подготвените", казва с усмивка Георги Николов.

Пускат нови 17 км от магистрала "Хемус"

автор:Дума

visibility 778

/ брой: 122

България е увеличила с 2500% износа на ток

автор:Дума

visibility 1016

/ брой: 122

Едва 4% от българите предпочитат да пътуват с влак

автор:Дума

visibility 1164

/ брой: 122

Евтиният самолетен билет е примамка

автор:Дума

visibility 963

/ брой: 122

ЕС започва спешно складиране на минерали

автор:Дума

visibility 904

/ брой: 122

Гръцки митничари арестувани за рекет

автор:Дума

visibility 989

/ брой: 122

Без телефони в час учениците са "в час"

автор:Дума

visibility 1081

/ брой: 122

Накратко

автор:Дума

visibility 1012

/ брой: 122

Одисеята БДЖ

автор:Барбара Пейчинова

visibility 1042

/ брой: 122

Войната като доминираща тенденция

visibility 986

/ брой: 122

Накъде след еврозоната?

автор:Димитър Събев

visibility 973

/ брой: 122

БСП се върна към своите корени

автор:Александър Симов

visibility 1023

/ брой: 122

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ