18 Юли 2025петък03:04 ч.

Съдът прати в психиатрия мъжа, заплашил с пистолет Цветанов

/ брой: 220

автор:Дума

visibility 81

Мариян Мирчев, който преди дни заплаши с пистолет вътрешния министър Цветан Цветанов, ще бъде изпратен за 10 дни в психиатрична клиника, реши Софийският районен съд. 60-годишният мъж вече е бил освидетелстван и това се налага, за да се провери неговото психическо състояние. Мирчев твърди, че действията му били с цел да бъде проверена охраната на вицепремиера Цветанов.
Срещу нападателя са повдигнати обвинения за хулиганство и той може да получи до 5 години затвор, в случай че бъде признат за виновен.
Преди това обаче психиатрите ще трябва да кажат дали той е вменяем и може ли да отговаря за действията си. Мирчев вече има една условна присъда за хулиганство, издадена през 2004-та година.
 

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 746

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 812

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 740

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 801

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 716

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 780

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 781

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 753

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ