22 Май 2026петък02:44 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Събор събра българи и гърци край с. Голям манастир

/ брой: 109

автор:Дума

visibility 405

Тринадесетият събор на българи и гърци с корен от с. Голям манастир събра стотици в местността "Църквичката" на Манастирските възвишения в неделята след Спасовден.
След двегодишно прекъсване на традиционния събор пристигнаха близо 80 гръцки гости, предците на които са с корени от България. Сред тях беше и официална делегация от побратимената на "Тунджа" община Домоку, водена от кмета Хараламбус Льольос и зам.-кметовете Николос Колимерис и Георгиус Леледзис.
Кметът на с. Голям манастир Слави Иванов подчерта, че всяка година се прави нещо ново за събора - издигнатия на височина край селото петметров кръст и асфалтиране на пътя за местността до края на селото. Край изградения през 2016 г. параклис "Св. Атанасий Велики" беше отслужен молебен и бяха раздадени четири курбана за здраве.

В шепа джобове

автор:Любослав Костов

visibility 910

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ