20 Ноември 2025четвъртък00:38 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

С вашите камъни...

/ брой: 116

автор:Искра Милева

visibility 7073

Само преди два дни един депутат предупреди управляващите, че много скоро хората ще ги изгонят. Не как да е, а с камъни. Това направи впечатление на всички, освен на управляващите. Ако се бяха замислили поне малко, едва ли щяха да правят изцепки като вчерашната - а именно, да искат създаването на временна анкетна парламентарна комисия за един случай в БСП - задкулисни договорки на сливенския лидер Славов. Да случило се е, но самите социалисти са изумени и са нетърпими към подобни неща. Не го крият, вече предприеха мерки срещу съпартиеца си.
Друг е въпросът дали изобщо някой от управляващите мисли. Защото да порицаваш подобни неща трябва и може, но когато ти не си наквасен до колене в пободна нечистотия. Когато си ако не идеален, то поне достатъчно приличен. Проблемът е, че ГЕРБ стана пословична с непрестанните скандали за купуване на гласове, за контролиран вот, за консумирани престъпления по време на избори. Само един пример - това е единствената партия, чийто представител е осъден за търговия с гласове. Но той не само че не е зад решетките или с поне някакво наказание, а в момента е кметски наместник в същото това село, в което е разменял пачки, за да спечели партията майка. А спомняте ли си онези двама гербаджийски депутати, които пред очите на всички ни мъкнаха напред-назад чували с бюлетини в София? Не е за забравяне и Пловдив, където ГЕРБ издигна кандидат, който пък беше един от основните наставници как точно да се търгува с гласовете на избирателите. Не е за забравяне прословутият разговор между Бойко Борисов и шефа на митниците Ваньо Танов. Нито отчаяния напън на управляващите за създаване на Изборен кодекс. Техният основен мотив уж беше тъкмо спирането на продажбо-покупката на вота. Е, видя се как проработи. А в ГЕРБ май точно това искаха - да не проработи...
И след всичко това излиза вчера основната създателка на този Изборен кодекс - Искра Фидосова, и порицава БСП. Не само порицава, ами проявява желание да ги разследва чрез парламентарна комисия. И не само... Щяла да внесе нови промени в куп закони, за да спре порочността на изборите. Къде беше ентусиазмът на правистката на ГЕРБ, когато се правеха всички тези неща от нейната собствена партия? Или там може? ГЕРБ са велики. ГЕРБ ще са винаги на власт. Както се вика, хванали са Господ за шлифера.
Само че животът е показал, че всеки, който се възнесе по споменатия начин нагоре, пада лошо. Ей го случая Славов - от високо падането боли най-много. БСП ще си реши проблема. Защото за разлика от ГЕРБ, социалистите не си крият главата като щраус, щом нещо не е наред. Хората на Бойко Борисов това никога няма да го разберат. А, ако имаха поне малко акъл, можеше да понаучат нещо, пък било то и от БСП. Защото, трябва да си строг, когато се наложи, и към своите в името на това да защитиш пълната крина, която не носи вина за грешките на едно или две зърна. Единност не е да пазиш калинките, докато някой не ги излови. Защото така потъва целият кораб.
ГЕРБ много пъти имаха повод да видят и да се замислят, че нещо им куца. Не би. А да си се качил с измами по стълбата и да викаш надолу, че някой след теб и той накриво тръгнал, звучи като "Моля, другарко, той и Иванчо е крив". Подобни неща се виждат ясно. ГЕРБ вероятно чак до изборите ще се опитват да крият зад чуждата прашинка гредата в окото си. Но поводите да хулят опозицията от нагли и лицемерни, вече стават смешни. Но, дето се вика, с вашите камъни по вашата глава.

Зимната ваканция у нас поскъпва с до 10 на сто

автор:Дума

visibility 2849

/ брой: 217

Пускат единен електронен билет в транспорта

автор:Дума

visibility 1881

/ брой: 217

Държавата печели от енергетика и военна промишленост

автор:Дума

visibility 2363

/ брой: 217

Взехме нов заем за 300 млн. лв.

автор:Дума

visibility 2315

/ брой: 217

СС на ООН прие резолюция за Газа

автор:Дума

visibility 2363

/ брой: 217

Проверки за глоби в Босна и Херцеговина

автор:Дума

visibility 2077

/ брой: 217

Мадуро е готов да се срещне с Тръмп

автор:Дума

visibility 2634

/ брой: 217

Армейски колапс грози Украйна

автор:Дума

visibility 2249

/ брой: 217

Сезон на добавките

автор:Аида Ованес

visibility 2557

/ брой: 217

Бойкот на заведенията

автор:Иван Бакалов

visibility 2405

/ брой: 217

Викане срещу празна обществена сграда

visibility 2132

/ брой: 217

Имаш ли спестени пари да ми услужиш?

автор:Аида Ованес

visibility 2354

/ брой: 217

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ