21 Февруари 2026събота20:23 ч.

Русия забавя операцията, минимизира цивилните жертви

Украинските обстрели се координират със САЩ, Франция и Германия

/ брой: 165

автор:Дума

visibility 1262

Съзнателно е решението да се забави операцията в Украйна заради желанието ни да се сведат до минимум цивилните жертви, заяви руският министър на отбраната Сергей Шойгу на среща на колегите си от страните членки на ШОС. "...Ние стриктно спазваме нормите на хуманитарното право. Ударите се нанасят с високоточно оръжие по военната инфраструктура - командни пунктове, летища, складове, укрепени райони, обекти на военно-промишления комплекс. Това забавя темповете на настъплението, но ние вървим към него съзнателно", уточни Шойгу.

Той каза това след изявлението на Вашингтон от вторник, че Русия планирала нови атаки в близките дни срещу гражданска инфраструктура в Украйна.  

Обстрелът на административната сграда на ръководителя на ДНР в Донецк е съгласуван със САЩ и техните съюзници. Това съобщи ръководителят на ДНР Денис Пушилин в тв предаването "Соловьов лайв". "Украйна се изпусна, че те координират тези цели директно с американците... Може да говорим за французите и германците", каза той. Вторнишкият обстрел удари и хотел "Централен", където отсядат журналисти.

ДНР е готова да проведе референдум за присъединяване към Русия, необходимо е само да изчака съюзническите сили да достигнат границите на републиката, съобщи още Денис Пушилин.

Междувременно френският гигант TotalEnergies бе обвинен в захранване на атакуващи Украйна руски бомбардировачи с гориво. Руско газово находище, частично притежавано от френската компания TotalEnergies, се използва за производство на гориво за бомбардировачи, нанасящи удари по цели в Украйна, съобщи в. "Монд". Изданието проследи веригата за доставки от газовото находище Термокарстовое в Сибир до две военни авиобази, във всяка от които се намира ескадрила многоцелеви самолети.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 2977

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4192

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3606

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 3905

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2610

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4387

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4218

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4097

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4547

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3225

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ