25 Юли 2025петък09:46 ч.

Румен Радев: Дълбоката криза на доверие може да се излекува само с оставка

автор:Дума

visibility 906

Убеден съм, че управляващите трябва да работят така, че да са пълни чекмеджетата на гражданите, а не да пълнят своите собствени чекмеджета, заяви в Трявна президентът Румен Радев.

 "Всяка власт трябва да води регулярен диалог с гражданите, не да ги залива с пропаганда за небивали успехи. Управляващите трябва да работят така, че да се пълнят чекмеджетата на гражданите, а не да ги изсмукват, за да пълнят своите", бяха точните думи на президента Радев, цитирани от медиите.

Според него времето за диалог е изтекло. 

"Времето за диалог изтече, трябваше управляващите да покажат, че мислят за гражданите", продължи държавният глава.

 „Не приемам тази опорка, която цели да представи кризата като конфликт между президент и премиер. Това не е конфликт между две личности и сблъсък между две институции, това е сблъсък на народа с мафиотизираното управление", заяви Радев.

 Според президента единственият изход от политическата криза е оставка веднага. 

"Сега искат тези от властта с пълните чекмеджета да поканят тези от площада долу с празните чекмеджета да водят диалог. Е, няма как да стане", добави Радев. 

Той посочи, че дълбоката криза на доверие може да се излекува само с оставка, с честни избори и с ново доверие, за да е ясно занапред как ще се работи. 

Шестнадесетото издание на 4-дневните Славейкови празници, които са под патронажа на президента, тази година е под формата на Славейкова вечер, заради епидемичната обстановка в страната. 

По-рано днес беше открита изложбата "Учители и ученици", в която бяха показани творби на проф. Антон Дончев, доц. Роберт Танев и Антон Георгиев. Празничната вечер продължава с награждаването на отличените в конкурса за лирично стихотворение на името на Петко и Пенчо Славейкови и концерт на открито, предаде БТА.

250 000 работници не стигат в икономиката

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 135

Оттеглиха решението за държавните магазини

автор:Дума

visibility 497

/ брой: 135

Такситата с двойно обозначени цени от 31 октомври

автор:Дума

visibility 461

/ брой: 135

Бизнесът иска повече търговски служби в Китай и Германия

автор:Дума

visibility 470

/ брой: 135

Балканите горят от жега и нехайство

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 135

Захарова цитира Библията срещу отменен концерт

автор:Дума

visibility 501

/ брой: 135

Кишинев иска в ЕС заедно с Киев

автор:Дума

visibility 486

/ брой: 135

Недостиг

автор:Аида Паникян

visibility 459

/ брой: 135

За пожарите и доброволците

visibility 467

/ брой: 135

Вредният Зеленски

автор:Юри Михалков

visibility 520

/ брой: 135

Вътре сме! Или за детайлите в сянка

автор:Гарабед Минасян

visibility 502

/ брой: 135

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ