26 Февруари 2026четвъртък08:47 ч.

Ремонтът на "Графа" отново нажежи страстите в СОС

автор:Дума

visibility 521

Ремонтът на столичната ул. "Граф Игнатиев" отново бе повод за размяна на остри реплики между управляващи и опозиция в Столичния общински съвет. Съветниците от БСП поискаха подробности около това кой ще понесе реалната отговорност за поредицата от гафове и некачественото изпълнение на ремонтните дейности. Лидерът на столичните социалисти Калоян Паргов подчерта, че санкциите, които общината ще наложи на фирмата-изпълнител, са в пъти по-малко от първоначално коментираните.
Призовавам общината преди да пристъпи към замазване на този ремонт тихомълком, да си посипе главата с пепел, да излезе пред столичани, да каже истината, да наложи конкретните санкции и корекции, защото е недопустимо да подминем така този въпрос и всички да се спъваме във фугите, категоричен бе Паргов.
Зам.-председателят на СОС от групата на БСП Милка Христова заяви, че опозицията иска да разбере дали наложените 106 хил. лв. са единствената санкция, която ще понесе изпълнителят. По думите й според остава и въпросът дали проектът наистина е изпълнен. Трябва да стане ясно и за чия сметка са санкциите и дали всичко ще приключи с едни 106 хиляди лева и недоволни софиянци, допълни Христова.
Лидерът на групата на ГЕРБ Малина Едрева обясни как всички дефекти ще бъдат отстранени. Това бил ангажимент от страна на фирмата-изпълнител, а гаранцията на ремонта е 8 години. По думите й финалната проверка на ремонтираната улица е установила неправилно подредени павета. Но това не пречело на движението в града. Там, където има дефектни фуги, счупени плочки и некачествено изпълнение, там изпълнителят ще си свърши работата, обеща още Едрева.

Продали са ни над 12 500 тона фалшиво сирене

автор:Дума

visibility 2273

/ брой: 38

Брюксел зове за нисък ДДС за жилища

автор:Дума

visibility 2308

/ брой: 38

Спешно избират нов подуправител на БНБ

автор:Дума

visibility 2235

/ брой: 38

МФ пое 150 млн. евро нов дълг

автор:Дума

visibility 2173

/ брой: 38

Зеленски поиска дата за членство в ЕС

автор:Дума

visibility 2318

/ брой: 38

Срещу Александър Вучич бил планиран атентат

автор:Дума

visibility 2253

/ брой: 38

САЩ преговарят с Русия и Китай за нов ядрен пакт

автор:Дума

visibility 2260

/ брой: 38

Гличосване

автор:Евгени Гаврилов

visibility 2226

/ брой: 38

Кога ще ги стигнем... охлювите?

автор:Боян Дуранкев

visibility 2290

/ брой: 38

Тарифен хаос в глобалната търговия

visibility 2267

/ брой: 38

Узурпатори на власт

автор:Александър Симов

visibility 2246

/ брой: 38

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ