03 Август 2025неделя07:10 ч.

Реаниматор: COVID-19 продължава да ни изненадва

автор:Дума

visibility 787

Вирусът продължава да ни изненадва, при всеки заболяването протича различно, въпреки сходствата в клиничната картина, която има. При някои протича изключително бързо и изключително тежко, въпреки нашите усилия. Това обясни в предаването "Тази събота" по бТВ д-р Кристиан Стефанов - реаниматор в болница "Св. Анна" в София, част от екипа, който лекува най-тежките случаи на коронавирус.
"Болните в последно време са млади хора, имахме и деца при нас, които бяха развили тежки белодробни усложнения. Повечето имат и придружаващи заболявания, но има и хора, които въпреки липсата на придружаващи заболявания, развиват тежка клинична картина", отбеляза лекарят.
"В нашата структура вече са обособени 25 реанимационни легла, там лежат най-тежко болните пациенти, които имат нужда от най-големи грижи", каза реаниматорът от "Св. Анна".
"Екипът ни е млад, изморен много, но продължава да работи с огромно желание. Работата не приключва само с 12-часовите дежурства в скафандри. Това е ново заболяване, постоянно излизат нови публикации, които трябва да бъдат следени. Следим постоянно новостите и актуализираме познанията си. Опитваме се да прилагаме всичко най-ново, за да помогнем на нашите пациенти", посочи той.
Лекарят сподели, че често се случва по четирима или петима негови колеги да отпаднат от графика, защото са се разболели.

Две магистрали ще бъдат пуснати тази година

автор:Дума

visibility 9901

/ брой: 141

Искат да ограничат промоциите на храни

автор:Дума

visibility 9214

/ брой: 141

Губим 626 млн. евро от сделката между ЕС и САЩ за митата

автор:Дума

visibility 8314

/ брой: 141

Въвеждат електронен контрол срещу претоварени камиони

автор:Дума

visibility 8618

/ брой: 141

Русия ни предупреди с "адекватен отговор"

автор:Дума

visibility 8664

/ брой: 141

12 плажа в Гърция наказани без син флаг

автор:Дума

visibility 9430

/ брой: 141

Турци искат гражданство в карибските страни

автор:Дума

visibility 8622

/ брой: 141

Тръмп е песимист за сделка с Канада

автор:Дума

visibility 9001

/ брой: 141

За качество на живот - чисти градове и села

автор:Дума

visibility 9109

/ брой: 141

Винаги до хората в защита на нуждаещите се

автор:Дума

visibility 8807

/ брой: 141

Модернизация на средата на живот

автор:Дума

visibility 8530

/ брой: 141

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ