24 Февруари 2026вторник11:17 ч.

Путин одобри новото правителство на Медведев

автор:Дума

visibility 1100

Президентът на Русия Владимир Путин одобри представения от премиера на страната Дмитрий Медведев списък с министрите в новия кабинет, информира РИА Новости.
Срещата между двамата се проведе в резиденцията на руския президент "Бочаров Ручей".
Сергей Лавров запазва поста си на министър на външните работи. През последните месеци имаше спекулации, че Лавров ще се оттегли. В понеделник Медведев представи на Путин предложения за структурата на правителството, която държавният глава е одобрил. Като цяло няма големи промени, тъй като действащата структура е доказала своята работоспособност, коментира РИА Новости.
Министерството на образованието и науката е разделено на две ведомства: Министерство на образованието и Министерство на науката и висшето образование. Първото ще отговаря за училищата, а второто - научните учреждения и развитието на науката като цяло.
Министерството на цифровото развитие, връзките и масовите комуникации е преименувано само на Министерство на цифровото развитие.
Появява се длъжността първи вицепремиер, която ще се заема от министъра на финансите Антон Силуанов, който запазва поста си. В кабинета ще има 10 вицепремиери вместо девет.
Сергей Шойгу остава на поста военен министър. Енергийният министър Александър Новак също запазва креслото си.
Министър на земеделието е Дмитрий Патрушев - син на секретаря на Съвета за сигурност на Русия Николай Патрушев.
Министерствата са увеличени от 21 на 22.
Бившият вицепремиер Дмитрий Рогозин, който отговаряше за отбранителната индустрия, не е в новото правителство. Аркадий Дворкович също не е в кабинета.

Отмениха забраната за технически преглед при неплатени глоби

автор:Дума

visibility 2273

/ брой: 36

Половината европейци не могат или не желаят да си купят жилище

автор:Дума

visibility 1910

/ брой: 36

Само три банки нямат такса за разплащателна сметка

автор:Дума

visibility 2118

/ брой: 36

Енергийният министър не изключва софтуерен проблем в електромерите

автор:Дума

visibility 2176

/ брой: 36

Хиляди домакинства са без ток в Румъния

автор:Дума

visibility 2027

/ брой: 36

И Берлин планира мерки за социалните мрежи

автор:Дума

visibility 2193

/ брой: 36

Намалява броят на мигрантите в Австрия

автор:Дума

visibility 2152

/ брой: 36

Лекарите в Гърция плашат с протести

автор:Дума

visibility 2120

/ брой: 36

Опасна милитаризация

автор:Дума

visibility 2281

/ брой: 36

Кристин Лагард се готви да се оттегли предсрочно от ЕЦБ

visibility 2123

/ брой: 36

Не манипулацията, а съмнението убива демокрацията

visibility 2220

/ брой: 36

Една сутрин в Китай, една година във Франция

visibility 1929

/ брой: 36

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ