16 Юли 2025сряда23:37 ч.

Пускат нов държавен дълг за 300 млн. лв.

/ брой: 179

автор:Дума

visibility 813

Нов държавен дълг за 300 млн. лв. ще пусне Министерството на финансите на вътрешния пазар. Аукционът за това е насрочен от БНБ за понеделник, 20 септември. На инвеститорите ще бъдат предложени лихвоносни съкровищни облигации със срок десет години и шест месеца от емисия с  падеж на 17 август 2031 г.

Само преди няколко дни от Министерството на финансите пласираха дълг за 200 млн. лв. С новия аукцион само през септември ще бъде пуснат държавен дълг за 500 млн. лв. Явно парите са необходими за планираните плащания от хазната до края на годината. Общо пласираният държавен дълг сред инвеститорите от началото на годината, заедно с насрочения за понеделник аукцион, ще достигне 1,3 млрд. лв.

 

 

 

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 385

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 389

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 382

/ брой: 129

Епични провали

visibility 394

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ