05 Юни 2025четвъртък04:03 ч.

Прокуратурата пусна видеа и записи от разследването срещу "ТАД Груп"

автор:Дума

visibility 3332

Част от доказателствата, които до момента са събрани по делото за хакерската атака срещу НАП, днес бяха публикувани на сайта на Прокуратурата. Пуснати са видеа и записи от охранителни камери, както и част от показанията на свидетел. Според информацията на обвинението, "ТАД Груп" е опитала да пробие системите на общо 49 търговски дружества. Целта е била след това да бъдат привлечени като клиенти на фирмата. Знае се, че компанията се занимава с киберсигурност.
Припомнаме, че собственикът на "ТАД Груп", търговският директор на фирмата и един от служителите й - Кристиян Бойков, са обвинени по делото за пробива в НАП. Вчера собственика Иван Тодоров бе пуснат под парична гаранция от 100 000 лева.
Доказателствата на прокуратурата показват също, че Кристиян Бойков е ползвал на телефона си секретен чат с наименование "Бивол". От разговор между него и търговския директор Георги Янков пък е публикуван разговор, в който Бойков казва: "Бивол" разполагат с информацията от две седмици. Правителството трябва да се свали с всички".
Публикувани са и част от свидетелски показания, които ще бъдат представени в цялост на Специализирания наказателен съд: „Но все пак броят на клиентите е недостатъчен, затова не съм сигурен кой го предложи – И. или К., част от политиката на фирмата за набиране на клиенти да бъде тестването на сайтове на различни дружества без тяхно знание и впоследствие да ги набират като клиенти. Тази политика на фирмата се коментираше постоянно в офиса основно между И. и К., като двамата си говореха, че трябва да се изготви списък с най-големите български сайтове, които да бъдат тествани без знанието на техните собственици, като след това бъда привлечени като клиенти.“.
Относно личните данни на магистрати, такива са събирани основно за прокурори и следователи, а папката е със заглавие: " Ne se chistiiiii".



Съобщението на прокуратурата вижте тук:

https://www.prb.bg/bg/news/aktualno/pressyob-sht-enie-37

Лагерът на Тръмп осъди ударите срещу Русия

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 99

Вилдерс напуска властта заради миграцията

автор:Дума

visibility 614

/ брой: 99

"Грийнпийс" се подигра с с френския президент

автор:Дума

visibility 577

/ брой: 99

Накратко

автор:Дума

visibility 579

/ брой: 99

Това ли е Европа?

автор:Юри Михалков

visibility 615

/ брой: 99

Напук на политиците

visibility 608

/ брой: 99

Кога, къде, колко

автор:Дума

visibility 683

/ брой: 99

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ